Band-O-Neon, Ertuğrul Sevsay: Necip Celal Andel - Tüm Tangoları - Plak
İndirimli
Necip Celal Andel - Tüm Tangoları - Plak Necip Celal Andel - Tüm Tangoları - Plak

Necip Celal Andel - Tüm Tangoları - Plak

450.00 TL
315.00 TL
(KDV Dahil)
7 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Plakları özel kutularda gönderiyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.
2024 Bahar Kampanyası - Yüzde 30 İndirimli Ürünler listesindeki tüm ürünleri görmek için tıklayınız
2024 Bahar Kampanyası - Dünya Müziği Plakları listesindeki tüm ürünleri görmek için tıklayınız
Bu Ürünün Diğer Format ya da Baskıları
Ürün Hakkında
Barkod: 8698540818074 , Katalog No: AK1807-1 , Firma: A.K. Müzik , Yayınlanma Tarihi: 8 Ocak 2019
Format Türü: Plak, Format: 1 LP, Gramaj: 180 gr.
Tangonun tılsımlı sesine kulak verin '…

Tangoya sadece müzik demek yanlıştır! Tango bir yaşam biçimidir! Tango nefret ederken bile seven insanın müziğidir. En mutlu anda ümitsizliğin gölgesi; en kederli anda umudun parıltısıdır. Neredeyse tüm dünyanın tango yaptığı dönemlerde ülkemize de geldi tango…'Bu cümleler Viyana Müzik Üniversitesi'nde senelerdir orkestrasyon kürsüsü başında olan ve klasik müzikte uluslararası platforma yaydığı aranjman birikimini tango düzenlemelerine de uygulayan Ertuğrul Sevsay'a ait. Sevsay'ın Türk Tango Sanatının beş büyük ustasına ithaf edilen 'Necip Celal Andel - Tüm Tangoları' albümünün kartoneti için kaleme aldığı bu satırlar, Türk tangolarının ait oldukları topraklara dönüşünü de müjdeliyor.

A.K. Müzik etiketiyle yayımlanan 'Necip Celal Andel - Tüm Tangoları' albümündeki tüm besteler Andel'e ait olmakla birlikte Seyyan Hanım, Şecaattin Tanyerli, Fehmi Ege, Zehra Eren gibi diğer büyük ustalara da saygı duruşunda bulunuluyor. Necip Celal Andel bestelerinin tümüyle Ertuğrul Sevsay tarafından düzenlendiği albümü sanatçının 1998'de kurduğu Viyana merkezli Band-O-Neon topluluğu seslendiriyor. Avrupa'nın tek tam kadrolu tipik tango orkestrası olan Band-O-Neon 'Gran Orquesta Típica de Tango', adını, tangonun en karakteristik çalgısı olan bandoneondan alıyor. Asil üyelerinin tümünün Viyana Müzik Üniversitesi öğretim üyesi, mezunu ya da yüksek dönem öğrencisi olan orkestranın dağarcığı Arjantin tangosunun tüm stillerini kapsıyor. Klasik, geçiş ve yeni (Tango-Nuevo) dönem tangolarının yanında modern tangolara da yer veren orkestranın amaçlarından bir tanesi de 1925 – 1950 yılları arasında yazılmış Türk Tangolarını dünyaya tanıtmak olarak öne çıkıyor.'Necip Celal Andel - Tüm Tangoları' albümü de tamamen bu amaca yönelik olarak kayda alınarak ilk ve en büyük Türk tango bestecisi Necip Celal Andel'in tangolarının tümünü birbirinden farklı tango stilleri ve gerçek tango yorumlarıyla arşivleyip dünya tango literatürüne kazandırıyor ve besteciyi onurlandırıyor.

19. yüzyıl sonlarında Arjantin'de doğan ve 20. yüzyıl başlarında diğer ülkelerce de benimsenen tango, 1923 yılında kurulan cumhuriyet ile Türkiye'de de şaşkınlık uyandıran bir şekilde hızla yaygınlaşmış. Kuruluş yıllarında yüzünü her anlamda batıya dönen genç cumhuriyetin ilk benimsenen müziği olan tango için, Türkiye Cumhuriyetinin ilk çok sesli müziği demek mümkün.
Eser Listesi
 
1. Mazi
Vokal: Besra Alaca Pummer
 
2. Ayrılık
Vokal: Besra Alaca Pummer
 
3. Suna
Vokal: Bağdasar Bayvertyan
 
4. Özleyiş
Vokal: Bağdasar Bayvertyan
 
5. Günler
Vokal: Seçil İlker
 
6. Benim Şarkım
Vokal: Tanju Yıldırım
 
7. Bir An İçin
Vokal: Tanju Yıldırım
 
8. Yıllar
Vokal: Seçil İlker
 
9. Kimse Sevgimi Bilmez
Vokal: Bağdasar Bayvertyan
 
10. Geçmiş Zaman Olur Ki
Vokal: Seçil İlker
 
11. Damla Damla
Vokal: Besra Alaca Pummer
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a