Yaz Esintisi Kampanyası
Ahmet Kaya: Ağlama Bebeğim - Plak
İndirimli

Ağlama Bebeğim - Plak

Format Türü: Plak, Format: 1 LP
130.00 TL
114.40 TL
(KDV Dahil)
3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Plakları özel kutularda gönderiyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.
%12 Yerli Plak İndirim Kampanyası kampanyasındaki tüm ürünleri görmek için tıklayınız
01 Ocak 2017 - 31 Ağustos 2017 Tarihleri Arasında Yayınlanan Yerli Plaklar listesindeki tüm ürünleri görmek için tıklayınız
Ürün Hakkında
Barkod: 8697421785320 , Firma: GAM , Yayınlanma Tarihi: 9 Şubat 2017
Format Türü: Plak, Format: 1 LP
Ahmet Kaya müziğinin 1985 yılına ait ilk iki albümü olan 'Ağlama Bebeğim ve 'Acılara Tutunmak' ilk kez plak formatında yayımlandı. Yayımlandığı yıllardan günümüze on milyonlarca satan, günümüzde bu sayıları da aşan dijital satış başarılarına ulaşmış sanatçının albümleri Gam (GültenAhmetMelis) etiketiyle yayımlanmaya devam ediyor.

Sanatçının 2000 yılında Paris'te hayatını kaybetmesinden bugüne, profesyonel müzik hayatına başlamasının 32.yılında, tüm albümlerini belirli aralıklarla plak formatında sevenlerine sunmayı hedefleyen GAM Müzik, ilk iki albümü orijinal sound ve orijinal kapaklarına sadık kalarak, tüm ön hazırlığı Almanya'da gerçekleştirerek hazırladı.

Türkiye'de müziğin yapı taşlarından biri sayılan ve müziğini (yokluğunda bile) sürekli genç kuşaklara aktarabilmeyi başaran sanatçının ilk iki albümü yayımlandıkları yıllarda inanılmaz satış başarıları elde etmiş ve müzik tarihinde yepyeni bir kulvar açmıştır. Ahmet Kaya'nın müzik kariyerinin başlangıcı sayılan ve müzikte yepyeni bir dönemin açılmasını sağlayan her iki albümde de milyonlarca insan tarafından bir ağızdan okunan, değerli şairlere ve kendisine ait sözleri, yine kendi besteleri ile buluşturduğu eserler yer almaktadır.

Plak versionu için yeniden mastering yapılan her iki albümde de, değerli ve deneyimli müzik insanı İhsan Apça imzası bulunmaktadır.

Tüm Ahmet Kaya diskografisinin, belirli periyodlarla, plak formatında sevenlerine ve koleksiyonerlere ulaştırılacağını ifade eden Gam Müzik'in, açılır kapaklı tasarımı ve içlerinde şarkı sözlerinin de yer aldığı kapak tasarımıyla nitelikli standartlarda üretimini sağladığı plaklar tüm müzik marketlerde.
Eser Listesi
LP: 1A
 
1. Ağlama Bebeğim
 
2. Kara Yazı
 
3. Geçmiyor Günler
 
4. Hasretinden Prangalar Eskittim
 
5. Karanlıkta
 
6. Hikayemiz (Bizim)
 
7. Kız Kaçıran
LP: 1B
 
8. Aynı Daldaydık
 
9. Suskun
 
10. Maviye Çalan Gözlerin
 
11. Bırak Beni
 
12. Şahin Gibi
 
13. Uğurlar Ola (Intro)
Katkıda Bulunanlar
    Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
    Sosyal Medyada Opus3a