Altın Gün: On - CD
On - CD

On - CD

Bu Ürün Stoklarımıza Girince Haberdar Olmak İster Misiniz?
(+) Stoklara Girince Haber Ver
Bu Ürünün Diğer Format ya da Baskıları
Altın Gün: On - Plak
1 LP, Tükendi
Ürün Hakkında
Barkod: 7640159732259 , Katalog No: BJR025CD , Firma: Les Disques Bongo Joe , Yayınlanma Tarihi: 9 Kasım 2018
Format Türü: CD, Format: 1 CD
Altın Gün Türkçe folk, saykedelik rock ve funk'ın heyecan verici birleşimini sunan bir ekip.

Hollandalı saykedelik rock müzisyenleri Jasper Verhulst ve Jacco Gardber konser vesilesiyle geldikleri Türkiye'de Türkçe saykedelik rock'tan çok etkilenirler. Bunun üzerine Ben Rider(gitar) ve Nic Mauskovic'le(davul) birlikte bir Türk müzisyen arayışına girerler. Vokalde Merve Daşdemir, vokal, saz ve tuşlu çalgılarda Erdinç Ecevit Yıldız'ın, son olarak da perküsyonist Gino Groeneveld'in katılmasıyla grup son halini alır.

Barış Manço, Erkin Koray, Selda Bağcan gibi isimlerin öncülük ettiği Türkçe saykedelik rock akımını günümüz yaklaşımıyla yorumlayan Altın Gün; 'Goca Dünya', 'Cemalim', 'Kaymakamın Kızları' gibi birbirinden çok sevilen parça ile Avrupa'da da geniş bir kitleye ulaşmayı başardı.

ENGLISH

Altın Gün offer an exciting mix of Turkish folk, psychedelia, funk and rock. After performing in Istanbul with Jacco Gardner, bassist Jasper Verhulst became fascinated by the Turkish sound of the 70s. At that time, artists like Selda, Barış Manço and Erkin Koray combined traditional music with western rock influences. Along with bandmates Ben Rider (guitar) and Nic Mauskovic (drums), Verhulst searched for Turkish musicians to revive this sound. They found Merve Dasdemir (vocals) and Erdinc Yildiz Ecevit (vocals, saz, keys) through Facebook. Jungle by Night's energetic percussionist Gino Groeneveld joined the group and the band was complete. Altın Gün play songs from the aforementioned artists from the 70's and their lesser-known contemporaries and also make their own arrangements of Turkish traditionals. This way different worlds meet and form a refreshing danceable sound.
Eser Listesi
 
1. Tatli Dile Güler Yüze
02:44
 
2. Kırşehir'in Gülleri.
03:22
 
3. Goca Dünya
03:57
 
4. Halkali Şeker
03:39
 
5. Caney
04:39
 
6. Şad Olup Gülmedim
04:03
 
7. Cemalim
04:04
 
8. Çiçekler Ekiliyor
03:26
 
9. Kaymakamin Kizlari
02:50
 
10. Şeker Oğlan
06:14
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a