Anıl Eraslan: Absorb - CD
İndirimli
Absorb - CD Absorb - CD Absorb - CD

Absorb - CD

60.00 TL
51.00 TL
(KDV Dahil)
3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Yüzde 15 İndirimli Ürünler listesindeki tüm ürünleri görmek için tıklayınız
Ürün Hakkında
Barkod: 8698540815059 , Katalog No: AK1505-2 , Firma: A.K. Müzik , Yayınlanma Tarihi: 15 Ekim 2015
Format Türü: CD, Format: 1 CD
Viyolonsel ile doğaçlama, ya tutarsa?

Gerek özgür doğaçlama gerekse geleneksel Türk müziği projeleriyle adını duyuran çellist Anıl Eraslan'ın solo viyolonsel albümü 'Absorb' A.K. Müzik etiketiyle yayımlandı. Ankara'da viyolonsel ve piyano çalarak başladığı müzik eğitimini Fransa'da Strasbourg Konservatuvarı'nda klasik, caz ve yeni müzikle sürdüren Anıl Eraslan müzikte türler arasında keskin sınırlar olmadığına inanan bir müzisyen. 2008'de kurduğu Auditive Connection adlı grupla Illiade Genç Yetenekler Ödülü'ne değer bulunan ve aynı grupla JazzMigration turnesi kapsamında ulusal ve uluslararası bir çok festivalde sahne alan Eraslan şimdiye dek Michael Moore, Axel Dörner, Karl Berger, Tolga Tüzün, Ayşe Tütüncü, Oğuz Büyükberber, Kenny Wessel, Trilok Gurtu, Saadet Türkoz, Yann Tiersen, Matt Elliot gibi isimlerle de çalıştı.

Hali hazırda Sumru Ağıryürüyen, John Lindberg, Aysenur Kolivar, Sylvain Kassap, Eric Groleau, Şevket Akıncı, Korhan Erel, Auditive Connection, Balboura, Kemik Trio, Linea Ensemble, Hanatsu, Espèces d'Espaces ile farklı müzik türlerinde ve formatlarda grup projeleri yürüten Anıl Eraslan'ın üretiminin başlıca açılımını beste, doğaçlama ve farklı sanat formlarındaki çalışmaları oluşturuyor.
Avrupa ve Amerika'da ses getiren müzik çalışmalarının yanı sıra fotoğrafçı kimliğiyle ulusal ve uluslararası platformlarda sergiler açan ve ödüller kazanan Anıl Eraslan 'Absorb' albümüyle de dikkatleri çekecek.
Sanatçı 'Absorb'daki parçalarda doğaçlamayı farklı bağlamlarda ele alıyor. Kaydedilmiş müziğin farklı bir formunu yeni bir yapısal malzeme yaratarak yakalayan ve böylelikle müziğin uçlarında gezinen Eraslan kimi zaman da farklı zaman dilimlerinde farklılaşan kendisini müziğine taşıyarak hayal gücünün sınırlarını deniyor.

Tüm beste ve doğaçlamaların Anıl Eraslan'a ait olduğu 'Absorb'da 'tost modern aspirin ve esprinin ölümü' gibi parça isimleri de söz konusu müziğin ilhamı ve çağrışımları konusundaki özgürlüğe işaret ediyor.
Eraslan, kartonette yazdığı Fransızca metinde de dogaçlamanın isimlendirilemeyen imkansızlığından bahsederken 5. parçaya verdiği isimle birlikte Samuel Beckett'in 'İsimlendirilemeyen' adlı eserine küçük bir göz kırpıyor.

'Absorb'un anafikrini Anıl Eraslan'ın album kartonetinde yer alan, doğaçlama üzerine kaleme aldığı kısa yazı yeterince özetliyor. 'Ne çalarsam çalayım, ne söylersem söyleyemeyeyim, doğaçlamanın neresinden tutarsan tut, ya tutarsa? Boşluğa atılmış sesler kendi kendilerine uğraşsınlar. Bunları yazan gibi, çaldıklarımı dinleyen de ben miyim?' …
Eser Listesi
1. Netlik Belirtmeyen Tümleç
06:29
2. Günübirlik Hapşuruk
02:57
3. Miki miki mi ki?
05:09
4. Koyun Gelir Üzerine Doğaçlama (sakın)
05:36
5. The Unnamable
04:23
6. Melodili Parça
03:52
7. Tost Modern Aspirin ve Espirinin Ölümü
04:00
8. Bonus
03:25
Katkıda Bulunanlar
    Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
    Sosyal Medyada Opus3a