Arfana: Anatolian Folk-Jazz Impressions - CD
Anatolian Folk-Jazz Impressions - CD

Anatolian Folk-Jazz Impressions - CD

3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Ürün Hakkında
Barkod: 8681619200160 , Katalog No: 94 , Firma: Kalan Müzik / Z Yapım , Yayınlanma Tarihi: 17 Kasım 2017
Format Türü: CD, Format: 1 CD
Anadolu'nun kadim ezgilerini güncel caz ve dünya müziğinin zengin ritimleriyle birleştiren 'Arfana' grubunun 'Anatolian Folk-Jazz Impressions' adlı ilk albümü Kalan Müzik tarafından yayınlanmıştır.
Türkiye'nin önde gelen caz piyanistlerinden Kaan Bıyıkoğlu ile Anadolu ve komşu coğrafyaların geleneksel icra stilleri üzerine çalışmaları olan vokalist İsmet Aydın, Anadolu ve yakın coğrafya halk ezgilerini kişisel geçmişlerini katarak güncel tınılar ile icra etmek amacıyla 'Arfana' topluluğunu oluşturmuşlardır. 'Arfana' Anadolu'da yapılan müzikli toplantılar anlamında kullanılan eski ve geleneksel bir kelimedir. Yaptıkları müzik bir araya gelip meşk etmek, paylaşılan kişisel birikimler üzerine düşünmek ve bunları yorumlamak ile oluşturulduğu için, grup üyeleri bu kelimeyi kendilerine ad olarak uygun bulmuşlardır.
Yukarıdaki müzisyenlere ek olarak Arfana'nın bu ilk albümünde modern caz ve klasik türk müziği alanlarında özgün çalışmalar yapan saksafoncu Serhan Erkol, genç kuşağın dikkat çekici klasik kemençe icracılarından Elif Canfeza Gündüz, İstanbul'da yaşayan Amerikalı kontrbas ve elektrik bas virtüözü Matthew Hall, ve hem caz hem de popüler müzikler alanlarında Türkiye'nin en çok aranan davulcularından Ekin Cengizkan yer almaktadır. Anadolu coğrafyasının anonim türkülerinin yanı sıra Aşık Veysel, Neşet Ertaş ve Fikret Amirov gibi modern zaman ozanlarının eserlerinin de icra edildiği albümündeki tüm düzenlemeler Kaan Bıyıkoğlu tarafından yapılmıştır.
Eser Listesi
 
1. Şu Köyceğiz Yolları
 
2. Uzun İnce Bir Yoldayım
 
3. Evlerini Önü Yonca
 
4. Yandım Çavuş
 
5. Allı Turnam
 
6. Iğdır’ın Al Alması
 
7. Neredesin Sen
 
8. Küçelere Su Serpmişem
 
9. Evlerinin Önü Handır
 
10. Gönül Dağı
 
11. Akşam Olur Karanlığa Kalırsın
 
12. Kalenin Bedenleri
Katkıda Bulunanlar
    Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
    Sosyal Medyada Opus3a