Ayşegül Kirmanoğlu, Sibel Kumru-Pensel: Flüt ve Klarnet için Konçertolar - CD
Flüt ve Klarnet için Konçertolar - CD

Flüt ve Klarnet için Konçertolar - CD

3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Ürün Hakkında
Solistlik kariyerinin yanı sıra, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'nın klarnet grup şefi ve Tekfen Filarmoni Orkestrası'nın solo klarnetçisi olan Ayşegül Kirmanoğlu ile solistlik kariyeri ve solo konserlerinin yanında, Nice Devlet Konservatuarı ve Üniversitesi'nde profesör olan Sibel Kumru Pensel'in Türkiye'de yayınlanan ilk CD'si Lila Müzik etiketiyle çıktı.

Romantik dönemden günümüze flüt ve klarnet edebiyatının önde gelen eserlerinin bir arada sunulduğu albümde
Franz Danzi, Jean Françaix, Deniz Sever ve Nevid Kodallı'nın eserleri yer alıyor.

Kayıtları Mersin'de gerçekleştirilen CD'de, Sibel Kumru Pensel ve Ayşegül Kirmanoğlu'na Şef Naci Özgüç yönetimindeki Mersin Akademik Oda Orkestrası'nın eşlik ediyor. Kirmanoğlu ve Pensel CD'nin önsözünde kayıt ile ilgili şunları söylüyor: 'Fransa'da öğrenciyken başlayan dostluğumuzu, konserler ve CD'ler yaparak devam ettiriyoruz. Bu CD'de çocukluk arkadaşlarımızı da işin içine kattık. Projemize, Mersin Üniversitesi Oda Orkestrası ve şef Naci Özgüç de müthiş bir özveriyle katıldı. CD'de dinleyeceğiniz Danzi, Françaix ve Sever'in eserleri birbirinden çok farklı konçertolar. Danzi'nin melodik yapısı, Françaix'nin teknik zorluklarının yanı sıra esprili yaklaşımı ve Deniz Sever'in eserinin kendi müziğimizin ritmik öğelerini taşıması bizim için önemliydi. Kayıt esnasında, orkestramız her zamanki gibi mükemmel hazırlandığından, üç konçertoyu çok kısa bir sürede kaydettik. Yaptığımız kayıtlara her zaman eleştirel bir gözle baktığımızı belirterek, nihai değerlendirmeyi dinleyicilere bırakıyoruz.'
Şef Naci Özgüç ise karakterleri birbirinden farklı bu üç eserin nasıl ortaya çıktığını şöyle anlatıyor: 'Kayıtlar yapılırken, bu iki değerli sanatçı ve Mersin Oda Orkestrası kendi entelektüel parfümlerini de ekleyerek, aslında birbirinden farklı üç bestecinin kendilerine özgü iç dünyasını zorlanmadan ortaya çıkarıverdi'.

Ayşegül Kirmanoğlu ve Sibel Kumru Pensel'in 'Flüt ve Klarnet için Konçertolar' başlıklı CD'sinin kayıtları Emmanuel Théry tarafından yapıldı. Fotoğrafları Pemra Yüce çekti, CD'nin tasarımı ise Gözde Oral'a ait.
Eser Listesi
Franz Danzi
Sinfonia Concertante for Flute and Clarinet
1. Allegro
10:28
2. Largetto
04:46
3. Polonaise Allegretto
06:22
Jean Françaix
Double Concerto for Flute,Clarinet and Orchestra
4. Adagietto Allegro Moderato
05:20
Solo Keman Zeynep Erengönül
5. Andante
03:39
6. Scherzando
04:05
7. Rondo
05:01
Deniz Sever
Flüt, Klarnet, Vurmalı Çalgılar ve Orkestra için Konçerto
8. Flüt Klarnet Vurmalı Çalgılar Ve Orkestra İçin Konçerto
09:31
Nevit Kodallı
Güzelleme - Orkestra için Küçük Süit, op.26
9. Güzelleme -Orkestra İçin Küçük Süit Op.26
11:12
Şef: Münif Akalın
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a