COVID-19 HATIRLATMASI
Değerli müşterilerimiz, COVID-19 önlemleri kapsamında çalışma saatlerinin kısalması sebebiyle siparişinizin hazırlanmasında ve kargoya verilme sürecinde gecikmeler yaşanabilir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Baba Zula: Hayvan Gibi - Plak
İndirimli

Hayvan Gibi - Plak

Format Türü: Plak, Format: 2 LP
359.99 TL
306.00 TL
(KDV Dahil)
3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Plakları özel kutularda gönderiyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.
%15 İndirimli Albümler kampanyasındaki tüm ürünleri görmek için tıklayınız
Ürün Hakkında
Barkod: 0745760327980 , Firma: Gülbaba Records , Yayınlanma Tarihi: 25 Mart 2021 , Orijinal Yıl: 2020
Format Türü: Plak, Format: 2 LP
BaBa ZuLa kariyerinin 25.yılını 'HAYVAN GİBİ' albümüyle kutluyor! Kendilerine has yarattıkları evrensel müzik dilini ve çizgilerini bozmadan inşa ettikleri kariyerlerinde 25. yılını geride bırakan BaBa ZuLa , diskografilerinin 12. albümü ve tamamen canlı olan ilk albüm kaydı olan 'Hayvan Gibi'yi Gülbaba Records etiketiyle yayınlıyor.

'Hayvan Gibi' bir 'konsept' albüm. Her parça adını başka bir hayvandan alıyor ve grup için önemli hikayelere sahip. Bu hikayeler albümün içinde aynı zamanda yapımcı olan Murat Ertel tarafından kendi çizdiği hayvanlar ve el yazısı ile anlatılıyor. En önemli özelliği ise, 'direct to disc' yani plağa direkt kayıt teknolojisiyle bir tane bile kesme, biçme ve edit bile yapılmadan tek seferde kaydedilmesi. Dijital kayıt yöntemlerine tamamen ters olan bu yol saf analog dünyaya açılan bir kapı. Böylece grubun konser deneyimine en yakın kaydı olmasıyla dikkat çekiyor.

Night Dreamer'ın büyük ilgi gören tek seferlik, diske canlı kayıt projesinin 5.albümü olarak, BaBa ZuLa tüm şarkıları stüdyoda canlı olarak çaldı ve bir konser performansının ateşli enerjisini Haarlem'in Artone Stüdyosu'ndan albüme taşımayı başardı.

Albümde kendi tasarladığı elektro sazı çalan Osman Murat Ertel'in başını çektiği ekip, Levent Akman (kaşık, ziller, makineler, elektronikler), Ümit Adakale (darbuka, davul,perküsyon) ve yine kendi enstrümanını tasarlayan Periklis Tsoukalas (elektrikli bariton ud, vokal)'den oluşuyor. 1 1960'ların psikedelik müziği ve Anadolu rock tınılarına dub ve elektronik yaklaşımlar ekleyerek deneysel ve çağdaş bir çizgi getiriyor.
Eser Listesi
LP: 1
 
1. Kücük Kurbaga (Froggie) (15:04)
 
2. Sipa Dub (The Foal Dub) (15:12)
LP: 2
 
1. Kelebekler Kuslar (Butterflies and Birds) (09:05)
 
2. 4 Nal (4 Horse Shoes) (04:28)
 
3. Tavus Havasi (Peacock Mood) (3:53)
 
4. Çöl Aslanlari (Desert Lions) (07:52)
Katkıda Bulunanlar
    Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
    Sosyal Medyada Opus3a