Başak Yavuz: A Little Red Bug - CD
A Little Red Bug - CD A Little Red Bug - CD

A Little Red Bug - CD

3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Video
Ürün Hakkında
Barkod: 8681520001801 , Firma: Things&Records , Yayınlanma Tarihi: 12 Mayıs 2016
Format Türü: CD, Format: 1 CD, Süre: 58:38
Başak Yavuz'un 'Enteresanlıklar Diyarı'na vizesiz geçiş! ,
Küçük kırmızı böceği takip et!
Caz sanatçısı Başak Yavuz 'a little red bug' ile karşınızda

Başak Yavuz, ''things' isimli albümünden sonra 'a little red bug' ile dinleyenlerine çarpıcı bir sürpriz hazırladı. Başak Yavuz, renkli bir orkestrasyona sahip 'a little red bug'ın müthiş performanslarını sanatçılara verdiği özgürlük ile yakalamış. Geçtiğimiz Grammy ödüllerinin jürisi içinde yer alan Yavuz'un, New York'ta David Liebman ve Peter Eldridge'le kaydettiği ilk albümün imzası haline gelen güçlü armonik yapı, sadeleşerek şarkı sözlerine yer açmış.

Başak Yavuz
'un kendine has teatral ve deneysel çizgisi, söz odaklı perspektifi ile birleştiğinde yaylılardan didgeridooya, banjoleleden bas klarinete birçok farklı enstrüman, 'a little red bug'ın ısırgan dürüstlüğünü ortaya çıkartmış.


Things&Records sanatçının kendi kurduğu müzik yapım firması. Albümde biri hariç tüm şarkıların sözü ve müziği Başak Yavuz'a ait. Ray Henderson & Mort Dixon ortak bestesi 1926 yılı tarihli 'Bye Bye Blackbird' isimli caz klasiği ise tek cover parça olarak yer alıyor. Yavuz, yapımcılığını ve aranjmanlarını üstlendiği bu albümde Cansun Küçüktürk, Şevket Akıncı, Selen Gülün ve Cenk Erdoğan'a birer şarkı emanet ediyor.
Sanatçının yol arkadaşları olarak tanımladığı albümdeki isimlere gelince: Serhan Erkol, Barış Ertürk, Alper Maral, Adem Gülşen, Selen Gülün, Cansun Küçüktürk, Şevket Akıncı, Cenk Erdoğan, Ömer Türkoğlu, Baran Say, Alper Yılmaz, Erdem Göymen, Ekin Cengizkan, Orçun Baştürk, Riccardo Marenghi, Korhan Erel, Sadık Elçin, Rüya Nesrin Kılınçkını, Ceyda Özbaşarel Gülşen, Sumru Ağıryürüyen, Banu Küçük, İdil Belgin Küçükdoğan, Zeynep Karaçal, Elena Ünaldı, Yılmaz Bişer.

Babajim, Deneyevi, Studio Undo ve Berlin quiet cue stüdyolarında kaydedilen, 12 Mayıs'ta çıkacak olan 'a little red bug'ın kapak tasarımını Sanat Deliorman yaparken fotoğrafları Aslı Girgin'e ait. Albüme ismini veren şarkının müzik klibini ise Mert Edis yönetti.


Aydın Esen
'in sözleriyle 'şüphesiz, kendi jenerasyonunun en iyi müzisyenlerinden biri' olan Başak Yavuz, 'küçük kırmızı böceği' ile dinleyicilerini kendi tılsımlı dünyasına davet ediyor.

Cazın gerçek marjinaline merhaba deyin!
Eser Listesi
1. A Little Red Bug
05:24
2. Tomorrow's Memories
05:40
3. Set me on Fire, Baby!
07:43
4. Oynak Dünya
04:41
5. Gidersen
04:13
6. Benim misin
03:30
7. Walkin' Down the Bass Line
05:02
8. Bye Bye Blackbird
07:04
Ray Henderson, Morz Dixon
9. Sana Geldim
03:32
10. İpsiz Sapsız
05:47
11. Yoksun
05:56
Katkıda Bulunanlar
    Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
    Sosyal Medyada Opus3a