Bülent Evcil: The Virtuoso Flute - CD
The Virtuoso Flute - CD The Virtuoso Flute - CD

The Virtuoso Flute - CD

3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Yüzde 15 İndirimli Ürünler listesindeki tüm ürünleri görmek için tıklayınız
Ürün Hakkında
Barkod: 8698540815127 , Katalog No: AK1512-2 , Firma: A.K. Müzik , Yayınlanma Tarihi: 28 Ocak 2016
Format Türü: CD, Format: 1 CD, Süre: 52:53
Dünyaca ünlü flüt virtüözü Sir James Galway tarafından kuşağının en iyi flütçüsü olarak tanımlanan Bülent Evcil, 'Virtüöz Flüt' (The Virtuoso Flute) albümüyle kendisine atfedilen ünvanı flüt için geliştirilmiş virtüöz bir repertuar ile perçinliyor.

Bülent Evcil'e 'Virtüöz Flüt' albümünde dünyaca ünlü müzisyen ve müzik eğitimcisi piyanist Phillip Moll eşlik ediyor. Bu albüm için seçilen repertuar, Romantik dönemde Boehm flütünün tüm müzikal ve teknik imkânlarını ortaya sermek üzere yazılmış eserleri kapsıyor.


'Virtüöz Flüt'ün açılışını François Borne'un, Bizet'nin 'Carmen'i üzerine temalar yazdığı ve en çok seslendirilen; flüt uyarlaması James Galway, piyano uyarlaması ise Phillip Moll'a ait olan 'Carmen Fantasy' yapıyor.

Fransız besteci ve piyanist Cécile Chaminade'ın Opus 107 numaralı 'Concertino'su ise hızlı ve dekoratif pasajları ile icracılar için zor ama dinleyiciler için çok çekici bir örnek oluşturuyor.


Pietro Morlacchi'nin parlak bir virtüözite gerektiren yapıtı 'Il Pastore Svizzero'nun (İsviçre Çobanı) ardından Pablo de Sarasate'nin Opus 20 numaralı 'Zigeunerweisen' (Çingene Havaları) Robert Stallman tarafından yapılmış flüt uyarlaması ile dikkat çekiyor. Benjamin Godard'ın flüt için son derece zor parçası 'Valse'i Bülent Evcil kusursuzca yorumlarken ardından gelen, Vittorio Monti'nin 'Csárdás'ına getirdiği düzenleme ve yorum ile geleneksel Macar dansına bir göndermede bulunuyor.
Flütün Paganinisi olarak tanınan Giulio Briccialdi'nin popüler bir halk ezgisi üstüne yazdığı 'Il Carnevale di Venesia'nın (Venedik Karnavalı) devamında Korsakov'un ünlü orkestra interlüdü 'Flight of the Bumblebee' (Arının Uçusu) ile albüm sona eriyor.

Birçok defa solo flütçü ve birinci flütçü olarak uluslararası orkestralara davet edilen Bülent Evcil'in solo kariyeri Türkiye'de ve yirmiden fazla ülkede birçok konserle, uluslararası festival ve organizasyondan aldığı davetlerle devam ediyor. Daha önce 'Tango Zamanı' (2008) ve 'Orta Doğu Minyatürleri' (2012) isimli albümler yayımlayan sanatçı ayrıca Fazıl Say'ın 'Mezopotamya Senfonisi'nde solist olarak yer aldı.

Halen İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'nda flüt grup şef yardımcısı ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nda solo flütçü olan sanatçımız Bülent Evcil 2010'da klasik müzik dergisi Andante tarafından 'Yılın Üflemeli Çalgılar Yorumcusu' seçilmiştir.

Belçika Kraliyet Sanat Teşvik Madalyası sahibi olan sanatçı flütün Türkiye'deki popülerliğini artırma adına çok önemli adımlar atmış isimlerden biridir.

Virtüöz bir sanatçının virtüöz bir repertuarla kayda aldığı bu albüm, Türkiye'de gerçekleşmiş flüt kayıtları arasında bir köşe taşı oluşturacak.
Eser Listesi
François Borne
1. Carmen Fantasy
10:45
Cécile Chaminade
2. Concertino op.107
07:47
Pietro Morlacchi
3. Il Pastore Svizzero
08:18
Pablo Martín Melitón de Sarasate
4. Zigeunerweisen, op.20
08:47
Benjamin Godard
Suite de Trois Morceaux, Op. 116
5. Valse
04:23
Vittorio Monti
6. Csárdás
04:46
Giulio Briccialdi
7. Il Carnevale di Venezia, op.78
06:50
Nikolay Andreyevich Rimsky-Korsakov
The Tale of Tsar Saltan
8. Interlude: Flight of the Bumblebee
01:11
arr: Ary van Leeuwen
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a