Bulut Gülen: Su - CD
Su - CD Su - CD

Su - CD

Bu Ürün Stoklarımıza Girince Haberdar Olmak İster Misiniz?
(+) Stoklara Girince Haber Ver
Ürün Hakkında
Barkod: 8698540815028 , Katalog No: AK1502-2 , Firma: A.K. Müzik , Yayınlanma Tarihi: 1 Haziran 2015
Format Türü: CD, Format: 1 CD
Klasik eğitimli trombonist Bulut Gülen'in ilk albümü 'Su'. Çoğu zaman bir eşlik enstrümanı olarak kabul edilmesinden ötürü trombonun öncülük ettiği kayıtlara ülkemize pek fazla rastlanmıyor. Buna karşın, genç sanatçı Bulut Gülen, konserlerde ara sıra çaldığı besteleri arkadaşlarının motive etmesi sonucunda kayıt altına alarak bu yargıya 'Su' albümü ile son veriyor.

Pek çok ödül, konser ve turneden sonra eğitimine 2007'den itibaren ABD Berklee College of Music'de, ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda devam eden Bulut Gülen; Bahçeşehir Üniversitesi'nde trombon performans dersleri vermeyi sürdürürken 'Su'yu kaydetti.

Can Çankaya (piyano), Ozan Musluoğlu (kontrbas) ve Ferit Odman'ın (davul) baştan sona kadar yer aldığı 'Su'da iki parçada Şenova Ülker'in (trompet), birer parçada da Önder Focan (gitar) ve Engin Recepoğulları'nın (saksofon) katkıları dikkat çekiyor. Bulut Gülen, tüm bu isimleri 'Hepsi kendi dallarında Türkiye'nin en iyileri arasında, işlerini müthiş iyi yapan, herkesin takdir ettiği ve benim hayatımda çok önemli yerdeler' dediği dostları olarak tarif ediyor.

'Su' daki parçalar, bir arada bütünlüklü olmakla birlikte kendi içlerinde plansız bir bağımsızlık gösterebiliyor, dolayısıyla hiç bir parça bir diğeriyle aynı hissiyatı uyandırmıyor.
'Sarı'da Engin Recepoğulları'nın solosu dikkat çekiyor. Bulut Gülen'in Boston yıllarında sıkça kullandığı otobüste düşündüğü melodilerden hareketle yazdığı 'Bus' ile Türkiye'de yazdığı iki parçadan bir tanesi olan ve Çıralı civarında sabaha kadar uyumayıp güneşin doğuşunu izlediği bir anda melodisi şekillenen 'Su' sanatçının iki farklı dönemine işaret ediyor. Bulut Gülen'in kendisine ait ilk otomobili 'Siyah Vosvos' adlı parçada hayat bulurken, albümün tek ¾'lük parçası ise 'Erik' adını taşıyor. Yüksek bir blues ortaya koyan 'Devoid' albümün enerjisini zirveye tırmandırırken , 'Ayrılık' yeni bir caz cover'ı olarak Bulut Gülen'in geçmişinden bugüne getirdiği bağı temsil ediyor.
Eser Listesi
1. Su
07:00
2. Yağmurlu Kasım
05:45
3. Devoıd
05:24
4. Erik
04:32
5. Siyah Vosvos
07:49
6. Eylül
06:08
7. Sarı
06:00
8. Bus
06:24
9. Ayrılık
06:24
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a