Çağıl Kaya: Bir Parça Ay Biraz Kuş - CD
Bir Parça Ay Biraz Kuş - CD Bir Parça Ay Biraz Kuş - CD

Bir Parça Ay Biraz Kuş - CD

3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Video
Ürün Hakkında
Barkod: 8698540814083 , Katalog No: Ak1408-2 , Firma: A.K. Müzik , Yayınlanma Tarihi: 2014
Format Türü: CD, Format: 1 CD
Bir Parça Ay Biraz Kuş çağıl Kaya'nın ilk albümü. 9 parçadan oluşan albümde 'Bahar Kaygılı ' ve 'İstanbul ' dışındaki tüm parçalarda söz ve besteler çağıl Kaya'ya ait. 'Bahar Kaygılı 'nın sözleri Boran Şentürk ve çağıl Kaya tarafından yazılmış, 'İstanbul ' ise sözler ve müzik Kaan Tangöze'ye ait. Duman grubunun yorumu ile tanıdığımız 'İstanbul 'un bu düzenlemesinde şehrin kaotik ortamı kendini hissettiriyor.

Aralık 2013'te İTÜ MIAM Stüdyosunda Can Karadoğan tarafından kaydedilen albümün miks ve masteringi Jordi Vidal tarafından yapıldı. Albümün özel kapak ve kitapçık tasarımı ise Kaan Bağcı'ya ait.

'Sözcüklerin anlamları her gün değişiyor. Günler de insanlar gibi, insanlarla birlikte yaşıyorlar aslında. Korkusuz, telaşlı, suskun, aceleci, sakıncalı ve ölümlü günler yaşadık, yaşıyoruz. Umudumuzu kaybetmeye başladığımız çok zaman oluyor, artık tamamen vazgeçmeye karar verdiğimiz. Birbirimize benzediğimizi unutup, herkesi farklı kimliklerle tanımlamaya çalıştığımız ve bu yüzden sevmemeye meyili olduğumuz.
Sanırım karşımızdakini tüm farklılıklarıyla kabul ettiğimiz ve bağrımıza bastığımızda hayatın aslında ne kadar umut dolu ve yaşanabilir olduğunu fark edeceğiz.

Kendi yarattığımız bu karmaşanın içinde belki de mutluluğun resmi çok daha basittir; -bir parça ay biraz kuş- '
çağıl Kaya
Eser Listesi
1. İyi Günler
01.28
2. Ağır Aksak
03:59
3. Belli Değil
05:42
4. Biraz İştah Biraz Açık Hava
05:08
5. Bahar Kaygılı
07:09
6. Tuhaf Dilekler
03:36
7. Düş Sarmalı
05:22
8. İstanbul
04:59
9. Günler
06:36
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a