Cahit Kutrafalı: As It Is - CD
As It Is - CD As It Is - CD As It Is - CD

As It Is - CD

3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Yüzde 15 İndirimli Ürünler listesindeki tüm ürünleri görmek için tıklayınız
Ürün Hakkında
Barkod: 8698540815066 , Katalog No: AK1506-2 , Firma: A.K. Müzik , Yayınlanma Tarihi: 15 Ekim 2015
Format Türü: CD, Format: 1 CD, Süre: 62:26
New Yorklu caz basçısı Ari Roland'ın sıra dışı bir basçı olarak değerlendirdiği, kusursuz armoni bilgisi ve muhteşem tekniği ile her seferinde ilham verici ve dinamik müzikler ürettiğini söylediği Kıbrıslı besteci ve basçı Cahit Kutrafalı'nın ilk albümü 'As It Is' A.K. Müzik etiketiyle yayımlandı.

Lefkoşa doğumlu Cahit Kutrafalı'nın kendisini küçük yaşta gösteren müzik yeteneği ve ilgisi piyano ile başlayıp gitarla devam etti. Gençlik yıllarında dönemin popüler şarkılarını çalarken farklı müzikleri öğrenme yoluna giren Kutrafalı'nın lise orkestrasında devam eden yolculuğu, basçı arkadaşının yerini almasıyla kariyerinin dönüm noktasını oluşturdu. 
Bas gitarın kendisiyle en çok özdeşleşen enstruman olduğuna karar vermiş olsa da Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin Müzik Bölümü'nde ana çalgı olarak çelloyu seçen ve bölümün oda orkestrasında çello ve kontrbas çalan Kutrafalı bir yandan da farklı müzisyen ve gruplarla bas çalmaya devam etti.

Rotterdam Konservatuvarı Caz Akademisi'nde elektrik bas bölümüne kabul edilen, Kıbrıs ABD elçiliğinde sürdürülen iki toplumlu 'Jazz Futures' projesi kapsamında gerçekleştirilen atölye çalışmalarında yorumculuğun yanı sıra eğitmenlik yapan Kutrafalı'nın profesyonel müzik yaşamı Gilad Atzmon, Chris Byars, Ari Roland, Zaid Nasser, Vahagn Hayrapetyan,  Okan Ersan, Asım Can Gündüz, Buzuki Orhan Osman gibi isimlerle dünyanın birçok önemli caz festivalinde hız kazandı. 2011'den bu yana Lefkoşa Türk Belediye Orkestrası'nda aranjör, bas gitarist ve kontrbas yorumcusu olarak yer alan Cahit Kutrafalı ilk solo albümü 'As It Is'in hazırlıklarına 2012'de başladı.

Tüm beste ve düzenlemelerin kendisine ait olduğu bu albümü 2014-15 arasında Lefkoşa'da kaydeden Cahit Kutrafalı'ya Genco Arı (p), Cenk Erdoğan (g), Stelios Xydias (d), Chris Byars (as), Ahmet Elmas (ss, ts), Ermis Michail (g), Charis Ioannou (ss, ts), Andreas Panteli (rhodes), Tolga Erzurumlu (p, keyb), Derin Bayhan (d), Fuat Kutrafalı (d), Kadir Evre (g), Ezgi Akgürgen (voc) eşlik etti.

Müziğin ortak dili ve birleştirici gücüyle ortaya çıkan 'As It Is' isminden de anlaşılacağı üzere genç bir virtüözün modern müziğe getirdiği özgün yaklaşımın ifadesi; hem göründüğü hem de olduğu gibi…

Eser Listesi
1. Inner Voice
06:39
2. Remembering the Days
05:59
3. Evolving
06:52
4. Cling to Life
09:49
5. Blues for C
05:08
6. As It Is
07:31
7. Revenge
05:47
8. While You Were Not Here
05:26
9. Long Time No See
09:12
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a