Yeniler ve Yeniden Gelenler
Can Atilla, Bilkent Senfoni Orkestrası, Burak Tüzün: Atilla: Symphony No. 2,

Atilla: Symphony No. 2, "Gallipoli - The 57th Regiment" - DVD

Alt-Kategori: Konser, Format Türü: DVD, Format: 1 DVD
2 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Bu Ürünün Diğer Format ya da Baskıları
Video
Ürün Hakkında
Barkod: 8699187860235 , Firma: Pera Music , Yayınlanma Tarihi: 17 Mart 2017
Alt-Kategori: Konser, Format Türü: DVD, Format: 1 DVD
Can Atilla'nın Çanakkale savaşı konulu yeni senfonik eseri Senfoni: 2 ''Gelibolu 57. Alay'' Naxos müzik etiketi ile yayınlandı. Burak Tüzün yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası tarafından icra edilen esere, Onur Şenler (viyolensel), Angela Ahıskal (Soprano) solist olarak eşlik etmektedir.
Bestelenmiş ilk Çanakkale Şavaşı konulu senfoni olan '57. Alay – Gelibolu' senfoninin CD'si, dünyanın en önemli klasik müzik markalarından Alman Naxos şirketi tarafından yayımlanarak, 3 Şubat 2017 tarihinde dünyada satışa sunuldu. Besteci Can Atilla'nın 2. Senfonisi olan bu eseri Şef Burak Tüzün yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası seslendirdi. Senfonide solist olarak soprano Angela Ahıskal ve Çelist Onur Şenler yer aldı.
4 bölümden oluşan ve 55 dakika uzunluğundaki bu ağıtsal senfoninin Naxos firması tarafından yayımlanan cd'sinin haricinde, Fransız baskı 180 gr plak formatı ve Bilkent Senfoni Orkestrası salonunda çekilmiş konser kaydından oluşan DVD'si de 17 Mart 2017 tarihinde ülkemizde satışa sunulacak. CD ve DVD prodüksiyonu Fransız Sesama Production tarafından gerçekleştirilen senfoninin 3. bölümünde Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını kaybetmiş Anzak askerlerin ailelerine yazmış olduğu emsalsiz sözleri solo soprano tarafından seslendiriliyor: 'Bu memleketin toprakları üstünde kanlarını döken kahramanlar! Burada bir dost vatanının toprağındasınız. Huzur ve sükûn içinde uyuyunuz. Sizler, Mehmetçiklerle yan yana, koyun koyunasınız. Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar! Gözyaşlarımızı dindiriniz! Evlâtlarınız bizim bağrımızdadır. Onlar bu toprakta canlarını verdikten sonra, artık bizim evlâtlarımız olmuşlardır'
Senfoni, 2015 yılında ki İlk seslendirilişinde İstanbul'da düzenlenen Barış Zirvesi'nde dünyanın 30 Cumhurbaşkanına takdim edilmiş ve büyük beğeni kazanmıştı. 57.Alay'ın tüm kahramanlarına ve Çanakkale Savaşı'nda hayatını kaybetmiş tüm şehitlere adanan ve besteci Can Atilla'nın başyapıtı olan senfoni, dünya klasik müzik tarihinde 'DVD ve LP 'formatında Borusan Klasik'in katkılarıyla P.o.e.m & Pera Müzik işbirliği ile yer alıyor.
Eser Listesi
Can Atilla
Symphony No. 2,
 
1. I. Allegro moderato maestoso
17:01
 
2. II. Adagio appassionata
14:14
 
3. III. Marcia funebre: Andante angoscioso
06:46
 
4. IV. Finale: Andante con moto - Vivace furioso - Adagio
16:41
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a