Çeşitli Sanatçılar: From İstanbul - CD
From İstanbul - CD

From İstanbul - CD

3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Ürün Hakkında
Barkod: 8697427993194 , Firma: Lila Müzik , Yayınlanma Tarihi: 1 Haziran 2017
Format Türü: CD, Format: 2 CD
'Yeni Müzik' alanında çalışmalar yapan sekiz bestecinin eserlerinden oluşan From İstanbul'daki eserler, ' özellikle belirsizlik ve endişe zamanlarında bizi bir araya getiren ve ayıran nedir?' sorusuna odaklanıyor.
Eray Altınbüken, Reuben de Lautour, Kamran İnce, Robert F. Reigle, Adam Roberts, Amy Salsgiver-Dorsay, Pieter Snapper, Jeremy Woodruff'un eserlerinden oluşan albüm, özgün seslerin ve birbirinden bağımsız müzikal kalıpların, çizgilerin, şekillerin ve dokuların sürekliliğini duyabileceğimiz bir ortam sunuyor.
CD'nin sunuş yazısında, Londra King's College'dan Zeynep Bulut, CD'deki eserler için şunları söylüyor: 'Tarihsel açıdan bu parçalar, 20. ve 21. yüzyıl müziğiyle, özellikle de savaş sonrası Avrupa avangard akımıyla ilişkilendirilerek ele alınabilir. Eserlerin bestecileri, post-tonal armonilerin kullanımını, melodik ve ritmik cümlelerin parçalara ayrılışını, askıda tutuluşunu, yer değişimini, sözel dilin bozulmasını, dışavurumcu vokalizmi, yeni tınıların ve dokuların keşfini, halk ezgilerinin ve çalgılarının benimsenişini, parçaların kendi içlerinde ve aralarında ürettiklerini düşünüp, 'bu albümdeki eserleri bir araya bir araya getiren nedir' sorusunu yöneltiyor.
Albüme ismini veren İstanbul, çapraşık tarihi, haritaları, yolları, ucu açık hikâyeleri ile süregelen bir zikzakı çağrıştırır. From Istanbul şehrin bu zikzakını, yüksek enerjisini, öngörülemez büyüklüğünü, garip devinimini, genişleyişini ve tabii ki şiirselliğini yakalıyor. İstanbul sayısız birleşimlerin, doğaçlamaların ve deneylerin şehridir. Bu birbirinden bağımsız on üç parçayı bir araya getiren şey belki de sayısız birleşimlerden oluşan bir dünyayı yeniden kurmanın ve bireysel seslerin kollektif bir şekilde yankılanmasının aciliyetidir.'
Eser Listesi
CD: 1
Kamran İnce
Zamboturfidir
 
1. Movement 1
 
2. Movement 2
 
3. Movement 3
 
4. Movement 4
 
5. Movement 5
 
6. Movement 6
 
7. Movement 7
 
8. Movement 8
 
9. Movement 9
Adam Roberts
 
10. Flight Patterns
Reuben De Lautour
 
11. Sextet
Pieter Snapper
The Curse I Refuse
 
12. Saklan
 
13. Mış Gibi Yap
 
14. Kavga
 
15. Ör
Eray Altınbüken
 
16. Keman ve Piyano İçin Varyasyonlar
Amy Salsgiver
 
17. Full Open Moon Sky
Kamran İnce
 
18. Mavi'ye
Amy Salsgiver
 
19. Kora
CD: 2
Reuben De Lautour
 
1. Undertow
Jeremy Woodruff
 
2. Occupation for String Quartet
Pieter Snapper
 
3. Mired in a Moment
Eray Altınbüken
 
4. Kaçak
Robert F. Reigle
 
5. No Essence
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a