Coşkun Karademir: Essence - Öz - CD
Essence - Öz - CD

Essence - Öz - CD

Bu Ürün Stoklarımıza Girince Haberdar Olmak İster Misiniz?
(+) Stoklara Girince Haber Ver
Ürün Hakkında
Barkod: 8691834012189 , Firma: Kalan Müzik , Yayınlanma Tarihi: 21 Aralık 2018
Format Türü: CD, Format: 1 CD
Coşkun Karademir, Essence - Öz adı verilen son albümünde, The Secret Ensemble' da ortaya koyduğu doğu\batı enstrümanlarını yenilikçi bir şekilde sentezlediği özel anlayışa, bu sefer quartet formatında dönüyor.

Yine seçme müzisyenleri bir araya getirdiği ve kendi adını taşıyan Coşkun Karademir Quartet, bağlama ve kopuz sazlarında hakimiyetinin ve bunların üzerinden oluşturduğu müzikal düşüncelerinin kendisiyle beraber duduk, çello ve perküsyon sazlarıyla nasıl kurgulanıp dünya sahnelerine quartet mantığıyla sunulabileceğine örnek teşkil ediyor.

Yayla parçasıyla ile Anadolu'nun bir yaylasıyla bulutların arasındaki muhabbet de, Çiçek ile bir dağ çiçeğinin doğarken çıkardığı ses de duyuluyor bu albümde. Hz. Meryem ağıtlarının Cantiga formundaki nadide eserlerinden olan, Kral Alfonso X'in 'El Sabio' bestesi de bambaşka bir ruha bürünüyor. Rüzgar' la bir anda İstanbul Boğazı'nın rüzgârını yüzünüzde hissederken, sonrasında Abyaneh'le İran'ın antik bir kendine yolculuk yapabilirsiniz.

Albümde aynı zamanda sanatçının köklerine gidip Şah Hatayî nefeslerini hatırlıyoruz ve DevriDaim'le kamil insan olmak için ruhun zamanların ve mekânların ötesindeki seyahatine eşlik ederken, Iran asıllı ses sanatçısı Sepideh Raissadat'ın sesi bize yolculukta rehberlik ediyor. Özet olarak , hem sözlü hem de enstrümantal olarak doğu\batı buluşmasının çok güçlü bir anlatımla ses bulduğu Essence / Öz albümünde Karademir'in müzikal besteleri, Levent Güneş'in projeye ayrı bir renk katan beste ve aranjeleri, Anadolu tasavvufunun örnek eserleri ve batı müziğine ait dokular en önemli yeri tutuyor.Daha önceki projelerinden gelen tecrübeler sonrasında

Karademir; müziğin insanlara, insanlık tarihine, insanlığın temel hikâyesinin özüne nasıl yansıdığını anlatıyor. Zaman, devir, ülke, sınır, din, dil anlayışının ortadan kalktığı ve sadece duyguların ve müziğin hükmettiği bir anlatım biçimiyle karşımıza çıkıyor Essence/Öz albümü..
Eser Listesi
 
1. Rüzgar
 
2. Çiçekler
 
3. Ayaz kokusu
 
4. Be hey derviş
 
5. Yayla
 
6. Santa maria amar
 
7. Arş
 
8. Devridaim
 
9. Akıl gel beri
 
10. Abyaneh
Katkıda Bulunanlar
    Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
    Sosyal Medyada Opus3a