COVID-19 HATIRLATMASI
Değerli müşterilerimiz, COVID-19 önlemleri kapsamında çalışma saatlerinin kısalması sebebiyle siparişinizin hazırlanmasında ve kargoya verilme sürecinde gecikmeler yaşanabilir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Dilbağ Tokay, Emine Serdaroğlu: Turkish Music for Cello and Piano - CD
İndirimli
Turkish Music for Cello and Piano - CD Turkish Music for Cello and Piano - CD

Turkish Music for Cello and Piano - CD

Format Türü: CD, Format: 1 CD, Süre: 01:02:59
50.00 TL
42.50 TL
(KDV Dahil)
3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
%15 İndirimli Albümler kampanyasındaki tüm ürünleri görmek için tıklayınız
Ürün Hakkında
Barkod: 0730099723619 , Katalog No: 9.70236 , Firma: Naxos , Yayınlanma Tarihi: 4 Ocak 2016 , Orijinal Yıl: 2015
Format Türü: CD, Format: 1 CD, Süre: 01:02:59
Viyolonsel sanatçısı Dilbağ Tokay ve piyanist Emine Serdaroğlu'nun 'CelloPianoDuo' olarak kaydettikleri ve 'Turkish Music for Cello and Piano' adını verdikleri albüm müzik mağazalarındaki yerini aldı.

1998 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışında başarılı konserlere imza atmış olan CelloPianoDuo, yeni çıkan albümlerinde Türk bestecilerimizden Adnan Saygun'un 'Viyolonsel ve Piyano için Sonat, Op. 12', Özkan Manav'ın 'Üç Türkü', Hasan Uçarsu'nun 'Elif Dedim Be Dedim' ve İlhan Usmanbaş'ın 'Viyolonsel ve Piyano için Müzik No. 1 ve Viyolonsel ve Piyano için Müzik No.2, Raslamsal, Viyolonsel ve Piyano için No. 1 ve Raslamsal, Viyolonsel ve Piyano için No. 2' eserlerini yorumluyor. Manav, Uçarsu ve Usmanbaş'ın prömiyer kayıtları ve Saygun'un sonatını içeren albüm, CelloPianoDuo'nun özgün yorumuyla müzikseverlerin vazgeçilmezleri arasında yer almaya aday.

Ocak 2016'da Naxos tarafından yayınlanan ve A.K. Müzik tarafından ülkemize ithal edilen albüm aynı ay Naxos Ocak 2016 en çok satanlar listesine girmeyi başardı.


Repertuvar bilgisi:
Ahmet Adnan Saygun - 'Viyolonsel ve Piyano için Sonat, Op.12': 1935 yılında bestelenmiş ve Nazi Almanya'sından kaçtıktan sonra Türkiye'de yaşayıp öğretmenlik yapmış olan Alman viyolonsel sanatçısı David Zirkin'in anısına sunulmuştur. Sonat, Saygun'un ilk yaratı dönemine aittir.

Özkan Manav - 'Üç Türkü':
Viyolonsel ve piyano için yazılmıştır. Anadolu'nun üç farklı yöresinden kaynaklanan halk şarkıları üzerinden Türk halk müziğine özgü deyimleri araştırmaya, keşfetmeye yönelir.
Hasan Uçarsu - 'Elif Dedim, Be Dedim': Halk türküleri düzenlemelerinden oluşan bir proje için 1999 yılında ısmarlanmıştır. Bu eserde besteci halk türküsünde içkin olarak kodlanmış biçimde iletilen içselliği, özgün ruhsallığı ve kültürel anlamı müzikte büyük ölçüde dışlaştırmaya çalışmıştır.

İlhan Usmanbaş - 'Viyolonsel ve Piyano için Müzik No.1':
Bestecinin ilk 12-ses yapıtıdır. 12-ses dizisinin seçiminde dörtlü ve beşli aralıklarına olanak tanıyan bir sıralama yanında, küçük ikili ve üçlülerden oluşan kısa figürlerin kullanımını öngören dizi sırası da düşünülmüştür.


Dilbağ TOKAY (viyolonsel)
Dilbağ Tokay, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) İstanbul Devlet Konservatuvarında Reşit Erzin ile başladığı viyolonsel eğitimini, Sanatta Yeterlik (Doktora) programından mezun olarak tamamladı. Mikhail Khomitzer, Niels Ullner, Frieder Berthold ve Alexander Rudin gibi sanatçılarla çalışan Tokay, yurt içinde pek çok şehirde ve İsveç, Almanya, Fransa, İtalya, Belçika, Kıbrıs, Bulgaristan, Pakistan, Suriye ve Sırbistan'da resital, oda müziği ve orkestra eşliğinde konserler ve uzmanlık sınıfı (masterclass) dersleri verdi. Emine Serdaroğlu ile CelloPianoDuo olarak, övgü topladığı konserlerin yanı sıra, Bulgaristan'da Uluslararası Genç Virtüözler Yarışması'nda jüri üyesi olarak yer aldı. Halen MSGSÜ İstanbul Devlet Konservatuvarı'nda öğretim üyesi olan Dilbağ Tokay'ın aldığı ödüller arasında, Bulgaristan'daki Uluslararası Alman ve Avusturya Müziği Yarışması'nda aldığı 'Yüksek Eğitmen Ödülü',Andante Klasik Müzik Dergisi Ödülleri'nden 'Yılın Müzik Eğitmeni Ödülü', İtalya'daki 17. Uluslararası Genç Müzisyenler Yarışması'nda aldığı 'Hocalık Erdem Ödülü' ve Hırvatistan'daki 6. Uluslararası Antonio Janigro Viyolonsel Yarışması'nda aldığı 'En Başarılı Hoca' ödülü yer almaktadır.

Emine SERDAROĞLU (piyano)
Emine Serdaroğlu eğitimine Ersin Onay ile başladı, Fuat Türkay ve Cana Gürmen ile devam etti. Illinois Wesleyan Üniversitesi'ne burslu kabul edilerek Mark Hansen ile çalışan sanatçı, yüksek onur derecesi ile mezun olduktan sonra, Austin Texas Üniversitesi'nde William Race ile piyano ve piyano pedagojisi dallarında yüksek lisans yaptı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Genel Müzikoloji Bölümü'nde doktora çalışmalarını tamamlayan Serdaroğlu, Andrey Diev, Rita Sloan, Lala Margulis, Igor Kipnis ve Ratko Delorko gibi yorumcular ile çalıştı; Türkiye, ABD, Almanya ve İsveç'te resitaller verdi. Dilbağ Tokay ile CelloPianoDuo olarak, yurt içinde pek çok şehirde ve festivalde, yurt dışında da İsveç, Almanya, Fransa, İtalya, Belçika, Kıbrıs, Bulgaristan ve Sırbistan'da verdikleri konserlerle olumlu eleştiriler aldı. Farklı sanatçılar ile değişik projelerde yer alan Serdaroğlu, Boğaziçi Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü'nde ders vermekte. Türk besteciler ve piyano pedagojisi alanlarında araştırma yapmakta ve konferanslara katılmaktadır.

#CelloPianoDuo

ENGLISH

This disc explores the ways in which Turkish composers have sought to reconcile their own traditions with Western musical heritage. Saygun's Cello Sonata is representative of his first creative period, blending Anatolian and Western idioms, while İlhan Usmanbaş' ceaseless aspiration for newer expression via freedom of form has won him international renown. More recently, Özkan Manav has explored folk music using techniques derived from the bağlama, a long-necked lute, and Hasan Uçarsu's arrangement of an Anatolian folk song uses innovative compositional techniques to represent the sounds, geography and culture of his homeland.
Eser Listesi
Ahmed Adnan Saygun
Viyolonsel ve Piyano İçin Sonat, Op. 12
1. Animato
08:07
2. Largo
05:50
3. Allegro Assai
05:11
Özkan Manav
Üç Türkü
4. Ah Bir Ateş Ver
05:37
5. Al Tavandan Belleri
03:12
6. Leblebi
02:09
Hasan Uçarsu
7. Elif Dedim Be Dedim
05:30
İlhan Usmanbaş
Viyolonsel ve Piyano için Müzik
8. No. 1
03:50
9. No. 2
06:38
Raslamsal, Viyolonsel ve Piyano için
10. No. 1
04:09
11. No. 2
04:27
12. No. 1, Vers. 2
04:14
13. No. 2, Vers. 2
04:05
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a