Yüzde 25 İndirim Kampanyası
Güher & Süher Pekinel: Bach Jazz - DVD

Bach Jazz - DVD

Format Türü: DVD, Format: 1 DVD, Ekran Oranı: 16:9, Sistem: NTSC, Ses Formatı: LPCM Stereo
3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
DVD Kampanyası listesindeki tüm ürünleri görmek için tıklayınız
Ürün Hakkında
Barkod: 0807280138993 , Katalog No: 101389 , Firma: Arthaus , Yayınlanma Tarihi: 2011
Format Türü: DVD, Format: 1 DVD, Ekran Oranı: 16:9, Sistem: NTSC, Ses Formatı: LPCM Stereo
Herbert von Karajan'ın ellerinden tutarak dünya çapındaki kariyerlerini şekillendirdiği, dönemlerinin "harika çocukları "ndan Güher&Süher Pekinel piyano ikilisinin ikinci DVD'leri "Güher&Süher Pekinel: Bach Jazz " yine A.K. Müzik etiketiyle yayımlanıyor.
Canlı performansları "en az stüdyo kayıtları kadar başarılı ve nefes kesici " olarak nitelendirilen Pekineller için The Pianist Magazine; Arthur ve Karl Ulrich Schnabel'den sonra gelmiş geçmiş en iyi piyano ikilisi diyor.
DVD'nin ilk bölümünde 2001'de gerçekleşen Schwetzingen Festivali kapsamında. Güher&Süher Pekinel'in Jacques Loussier Trio ile birlikte Johann Sebastian Bach'ın iki ünlü konçertosuna (BWV 1060, BWV 1063) getirdikleri benzersiz yorumları ve Vivaldi'nin 'Dört Mevsimi'nin 'Yaz' bölümünü dinliyoruz. Pekinel ikilisi ve Jacques Loussier Trio; Schwetzingen'de, birbirinden çok farklı kişiliklerin çelişik görünen estetik programları nasıl bir araya getirip heyecan verici ve başarılı bir projeye dönüştürebileceğini gösteriyor.
Arkasından 2007'de Londra'daki Cadogan Hall'da Pekineller'in Sir Colin Davis yönetimindeki English Chamber Orchestra ile seslendirdiği Bach'ın BWV 1062 iki piyano konçertosunun klasik versiyonu geliyor. Müzik eleştirmeni ve yapımcı Peter Cossé, ikilinin bu yorumunu şöyle değerlendiriyor: "Burada söz konusu olan Bach yorumunu, son yılların en iyi prodüksiyonları arasında sayma cüretinde bulunuyorum. Teknik açıdan rakipsiz olarak hareket eden, açıkça olgunlaşmış bu solistlerin elinden acı ve sevinç dolu, insanın ruhunu okşayan, kah dikkatli adımlarla yaklaşan, kah depar atan müziği dinlemekle birlikte solumak büyük bir haz "...

Güher&Süher Pekinel'in 2006 Luzern Festivali Açılış Konseri'nde seslendirdiği Rachmaninoff 'Fantaisie-tableaux, iki piyano için Birinci Süit op.5'in ardından ise ikilinin hayatlarını konu alan "Double Life " belgesele sıra geliyor ve Hanno Rinke'nin gözünden Pekineller'in 'ikili yaşamına' davet ediliyoruz.
Güher&Süher Pekinel DVD'nin özel bölümlerinde ise Poulenc, Mozart, Brahms, Milhaud ve Lutoslawski yapıtları seslendiriyor.
'Bach Jazz'ı özetlemek gerekirse; Güher ve Süher Pekinel, piyanoda Jacques Loussier, kontrbasta Vincent Charbonnier ve davulda André Arpino ile bir araya gelerek, her üyenin güçlü bireysel yönlerine karşın ortak bir entelektüel ve duygusal yaklaşımı paylaşan, özgür yapıda, serbest bir müzik topluluğu oluşturuyor ve tanıdık yapıtları yorumlarken yeni unsurları ortaya çıkarmada çok parlak bir başarı elde ediyor.

Keyifli seyirler...
Eser Listesi
Johann Sebastian Bach
 
1. Concerto in C minor for two pianos and strings (BWV 1060), arr. by Jacques Loussier
Antonio Vivaldi
 
2. Four Seasons: Summer, arr. by Jacques Loussier
Johann Sebastian Bach
 
3. Triple Concerto in D minor (BWV 1063), arr. by Jacques Loussier
 
4. Concerto in C minor for two pianos and strings, (BWV 1062)
Sergey Vasilievich Rachmaninov
 
5. Suite no.1 Op.5, Fantasie-Tableaux for two pianos
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a