Herbert von Karajan: Vivaldi: The Four Seasons - DVD
Vivaldi: The Four Seasons - DVD Vivaldi: The Four Seasons - DVD

Vivaldi: The Four Seasons - DVD

3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Ürün Hakkında
Barkod: 0886972997094 , Firma: Sony , Yayınlanma Tarihi: 2015
Alt-Kategori: Konser, Format Türü: DVD, Format: 1 DVD
Günümüz müzik dünyasının usta sanatçılarından, şef Herbert Von Karajan'ın Vivaldi'nin sevilen eserini yorumladığı 'Vivaldi: The Four Seasons' DVD formatında Sony Music etiketiyle çıktı.

20. yüzyılın müzik dünyasının önde gelen kişiliklerinden, Avusturya doğumlu orkestra şefi. Kesin tavrı ve titiz yorumuyla orkestra yönetiminde mutlak bir otorite olarak belirmiş, 34 yıl süreyle Berlin Filarmoni Orkestrası'nın tarihinde yeni bir dönemi başlatmıştır. Meslek yaşamı boyunca pek çok fırsatı değerlendirme olanağı bulan Karajan, sanatsal özgürlüğe düşkün bir müzikçidir. Serinkanlı Müziği ve mantığıyla ibestenin özünü kavrama gücünü de ortaya koymuştur.

Dört Mevsim, İtalyan besteci Antonio Vivaldi tarafından keman için bestelenmiş dört konçertodan oluşan bir eserdir. 1725 yılında bestelenmiş Dört Mevsim, Vivaldi'nin en ünlü eseri olmakla beraber, aynı zamanda Barok müzik ve klasik müzik repertuarının en ünlü örneklerindendir. Özgün içeriğe sahip konçertoların her biri, adını aldığı mevsimin özelliklerini yansıtır.
Konçertolar ilk kez 1725 yılında Vivaldi'nin on iki konçertodan oluşan Op. 8 konçertolar serisi gibi 'Il cimento dell'armonia e dell'inventione' (Uyum ve buluş arasındaki yarışma) adıyla yayımlandı. İlk dört konçerto 'Le quattro stagioni' olarak adlandırılmış, bu dört konçertonun her biri daha sonraki bölümler olarak biliniyordu. Her konçerto biri yavaş, ikisi ise biraz hızlı olmak üzere üçer parçadan oluşmaktadır. Dört Mevsim'in yazılması sırasında çağdaş solo (tipik modern solo veya orkestra ile solo) yorumuyla henüz gereği gibi tanımlanmamıştı. Vivaldinin solo viyolonselin ile keman dörtlüsü ve kontrabasın orijinal şekilde akord edilmesi ise konçertonun içeriğini tamamlamaya yöneliktir.
Katkıda Bulunanlar
    Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
    Sosyal Medyada Opus3a