Meral Akçay: Setero - CD
İndirimli

Setero - CD

Format Türü: CD, Format: 1 CD
20.00 TL
17.00 TL
(KDV Dahil)
Bu ürün stoklarımızdadır. 24 saat içerisinde kargoya verilir.
%15 İndirimli Albümler kampanyasındaki tüm ürünleri görmek için tıklayınız
Ürün Hakkında
Barkod: 8681619200061 , Firma: Kalan Müzik / Z Yapım , Yayınlanma Tarihi: 23 Mart 2017
Format Türü: CD, Format: 1 CD
Şarkılardır anlama​sak da ortak bir dilde ​yüksek sesle haykırdığımız; şarkılardır hiç bir cümlesini anlamadan,​ bir dilden​​, hep bir ağızdan ​şakıdığımız; şarkılardır​  yan​ ​ ​yana gelmemizi, farklı düşünüp ortak ağlamamızı sağlayan; şarkılardır ​derinlerdeki lal duyguları dillendiren​, barışı çoğaltan, ​aşk ateşini tutuşturan, ​kavgayı azaltan da ​yine şarkılardır…               ​
Ne acının rengi ne de şarkıların ulusu vardır. Hangi dilde okunursa, öyle de dokunur insana. Ezgiyi yüreğinde hissederek okumak, anlamakla ​ ​eşdeğerdir. Öylesine sınır tanımaz ki şarkılar, öylesine dokunur ki yüreklere, gün olur bir İngiliz, Azeri ananın sulh için yakarışını dinlerken tutamaz gözyaşlarını;  gün olur hiç anlamadığı Kürtçe bir şarkı ile aşka düşer bir Hint’li, Anadolu’da bulur kendini…​İşte bu yüzden ki insani ortaklıklarımızı dünyaya haykırmanın en etkin elçisidir şarkılar.
 
Vedat Yıldırım ve Cansun Küçüktürk’ün dokunuşuyla tanıdık ama yepyeni birer ezgiye dönüşmüş olan Türkçe, Kürtçe, Zazaca, Ermenice, Farsça ve Azerice gibi Anadolu’nun kadim dillerinin şarkıları, Meral Akçay’ın yüreklere dokunan sesinde ruh buluyor.
Eser Listesi
 
1. Sulh Mahnısı (Azeri)
 
2. Havada kar sesi var
 
3. Usta kerim (Farsça)
 
4. Aşkın beni deleyledi
 
5. Heyran de rabe (Kürtçe)
 
6. Setero (Zazaca)
 
7. Mokats harsner (Ermenice)
 
8. Rindo (Kürtçe)
 
9. Min digo melê (Kürtçe)
 
10. Sarhoş
Katkıda Bulunanlar
    Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
    Sosyal Medyada Opus3a