Montserrat Figueras, Jordi Savall: Dinastia Borgia - SACD
Dinastia Borgia - SACD

Dinastia Borgia - SACD

Bu Ürün Stoklarımıza Girince Haberdar Olmak İster Misiniz?
(+) Stoklara Girince Haber Ver
Ürün Hakkında
Barkod: 7619986398754 , Katalog No: AVSA9875 , Firma: Alia Vox , Yayınlanma Tarihi: 2011
Format Türü: SACD, Format: 3 SACD
Saint Francis Borgia'nın doğumunun 500.yıldönümü dolayısıyla Jordi Savall ve Alia Vox görsel açıdan oldukça cömert ve sanatsal açıdan oldukça kapsamlı 'Dinastia Borgia'yı yayımladı.

Savall'ın son dönemdeki müzikolojik ve tarihi meraklarına baktığımızda Borgia Hanedanlığı döneminin Isaac, Dufay ve Morales gibi bestecilerine sıklıkla odaklandığını görüyoruz.

Akademisyenlerin yaklaşık beş asırdır Rönesans tarihindeki rolü üzerine çalışmalar ve tartışmalar yürüttüğü Borgias hanedanlığı, entrikaları açısından övgü ile anılmasa da aynı dönemdeki kültürel gelişimin seyri bakımından saygın bir konumda. Hatta yaşam öyküleri ve bıraktıkları miras bugün bile olumlu ve olumsuz yanlarıyla sanatı besliyor.

Jordi Savall da yönetmen, araştırmacı ve yorumcu kimlikleriyle söz konusu dönemin izini sürerken Hespèrion XXI ve La Capella Reial de Catalunya sayesinde zulüm ve güzelliğin hiç olmadığı kadar bir arada yaşadığı bir dönemin müzikleri hayata dönüyor. Bonus DVD ise Savall'ın bu çalışmanın yaratım sürecindeki çabasını detaylarıyla anlatıyor.
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a