Mustafa Kuş, İmece: Veda (Renkli Plak) - Plak
Veda (Renkli Plak) - Plak Veda (Renkli Plak) - Plak Veda (Renkli Plak) - Plak

Veda (Renkli Plak) - Plak

Bu Ürün Stoklarımıza Girince Haberdar Olmak İster Misiniz?
(+) Stoklara Girince Haber Ver
Video
Ürün Hakkında
Barkod: 2021000000026 , Katalog No: H003L , Firma: Ironhand , Yayınlanma Tarihi: 26 Mart 2021
Tür: Yerli Müzik
Format Türü: Plak, Format: 1 Single Plak
70'li yılların başında öğrenim hayatı için Almanya'ya giden ve 1976 yılında grubu İmece'yi kuran Mustafa Kuş, 1985'e kadar üç albüm ve bir 45lik yayınladı. İzmit Musiki Cemiyeti üyelerinden olan babasından aldığı ilhamla çok küçük yaşlarda notayla tanışıp gitarıyla besteler yapan Mustafa Kuş, İmece'nin ilk kadrosunda Hulusi Kınayman (Bateri), Kemal Çivicioğlu (Klavye), Halil Arslan (Sax) ve Cengiz Karaköse (Bas gitar) ile çalıştı.

Hulusi Kınayman'ın ani vefatı ve Cengiz Karaköse'nin gruptan ayrılmasıyla yerlerine Fevzi Vatansever (Bateri) ve Doğan Yakın (Bas gitar) girdi. Başta Almanya olmak üzere Hollanda, Avusturya ve İsviçre'de konserler veren ekip, başarı ve devamlılıklarından dolayı basın tarafından 'Süper Orkestra' olarak nitelendiriliyordu.

Anadolu ritimlerini funk ve cazla harmanlayan Mustafa Kuş & İmece'nin şarkıları eğlenceli bas hatları, bateri atakları, saksafon, gitar ve klavye sololarıyla dikkat çekiyor. 40 yıl önce sadece kaset formatında yayınlanan 3 şarkı ile daha önce 45lik olarak yayınlanan Veda'yı içeren EP orijinal bantlardan aktarılıp, transparan sarı renkte 300 adet limitli olarak 45lik formatında basıldı.

ENGLISH

Ironhand Records is proud to announce the EP of Mustafa Kuş & İmece, musically at the crossroads of funk, jazz, and psychedelic, with Anatolian rhythms. Mustafa Kuş, who went to Germany for his education and founded his band İmece in 1976, released three albums and one single until 1985.Compiled from those, the 4 songs in this EP blend Anatolian rhythms with funk and jazz, entertaining bass lines, crazy drum attacks, saxophone, and keyboard solos.Remastered from the original master tapes, limited to 300, transparent yellow. You will hear the idol of today's many popular bands!
Eser Listesi
 
1. Sefer Tası
 
2. Evleri Yol Üstüdür
 
1. Madımak
 
2. Veda
Katkıda Bulunanlar
    Sosyal Medyada Opus3a