Nadja Nevolovitsch, Jairo Ivan Londono, Domitille Coppey, Nora Bosch, Timothee Coppey: Erkin: Oda Müziği - CD
İndirimli

Erkin: Oda Müziği - CD

Format Türü: CD, Format: 1 CD
Bu Ürün Stoklarımıza Girince Haberdar Olmak İster Misiniz?
(+) Stoklara Girince Haber Ver
%15 İndirimli Albümler kampanyasındaki tüm ürünleri görmek için tıklayınız
Ürün Hakkında
Barkod: 8698540811020 , Katalog No: AK1102-2 , Firma: A.K. Müzik , Yayınlanma Tarihi: 2011
Format Türü: CD, Format: 1 CD
Çağdaş Türk müziğinin klasiklerinden ve Cumhuriyet Türkiyesi'nin 'Türk Beşleri' olarak adlandırılan ilk bestecilerinden olan Ulvi Cemal Erkin, yaratıcı düşünüşü ve eserlerinin sanatsal değeri ile 20. yüzyıl ulusal bestecilik okullarının önderleri arasında yer almıştır. Erkin'in yaratıcılığının kökeni Türk halk müziğine ve makamlarına dayanırken müziğinin ulusal içeriği, dünya sanatıyla evrensel bir sentez oluşturmuştur. Onun müziğinde, Anadolu'nun dokusu ve rengi, Batı tekniğiyle çağdaş kalıplar içinde ustaca birleşmektedir. Türkiye dışından, farklı ülkelerden gelen müzisyenlerin gerçekleştirdiği bu kayıt da Erkin'in bu özelliklerini yansıtan; solo piyano, keman ve piyano, yaylı çalgılar dörtlüsü ve piyanolu beşli için yazdığı yapıtlardan oluşuyor.
Albümde yer alan 'Yaylı çalgılar Dörtlüsü' ve 'Piyanolu Beşli' gibi yapıtlar, ulusal oda müziğinin ilk örneklerini oluşturuyor ve Erkin'in yaratıcılık mirasında çok önemli yer tutuyor. Erkin'in 1931'de yazdığı 'Beş Damla'da ise zengin, içli ezgiler ve Türk folklorunun özellikleri duyuluyor.
Bestecinin Paris'te öğrenci olduğu yıllarda yazdığı 'Ninni' ve 'Zeybek Türküsü' ile Türkiye'ye döndükten sonra yazdığı 'Improvisation' keman ve piyano için bestelenmiş mükemmel bir enstrümantal üçlemedir.

Müzisyenler:
Nadja Nevolovitsch şimdiye kadar St. Petersburg Filarmoni, Concertgebouw Brugge, De Singel Antwerpen ve Porto'daki Casa da Musica gibi salonlarda çalıp dünyaca bilinen uluslararası festivallere katılmış bir kemancı. Tanınmış öğretmen Liliane Romano-Aleinik'e göre 'bir kemancı olarak harika bir kariyere doğru ilerleyen' Timothée Coppey ise Londra'daki Kraliyet Müzik Okulları Ortak Kurulu'ndan diplomasını ve lisansını üstün başarı derecesi ile alan bir müzisyen.
çalışmalarını Paris'te Evry ENMD, Conservatoire Niedermayer, CIUP Orkestrası ve Ostinato Orkestrası'nda sürdüren viyolacı Jairo Ivan Londono son yıllarda Martin Lebel yönetimindeki Ratp Orkestrası, Katalonya'nın Sant Cugat Senfoni Orkestrası ve Barselona Senfoni Orkestrası ile çalışarak orkestra deneyimini zenginleştirirken çellist Domitille Coppey de solist ve topluluk üyesi olarak muntazaman resitaller veriyor ve uluslararası festivallere katılıyor. Halen Torroella de Montgri Piyano Yarışması'nda jüri üyeliği yapan ve ayrıca Manresa ve Terrassa Profesyonel Müzik konservatuvarlarında ders veren Nora Bosch, özellikle piyano ve oda müziği alanında günümüzün önde gelen genç sanatçılarından biri.

Eser Listesi
Ulvi Cemal Erkin
Piyanolu Beşli
1. I. Moderato
07:35
2. II. Adagio mesto
09:38
3. III. Ritmico e energico
03:32
4. IV. Allegro vivo
03:01
Beş Damla
5. I. Animato
01:26
6. II. Lento
02:37
7. III. Tranquillo
01:38
8. IV. Energico
01:21
9. V. Moderato
03:27
10. Improvisation
06:48
11. Ninni (Lullabye)
02:08
12. Zeybek Türküsü
03:44
Yaylı Çalgılar Dörtlüsü
13. I. Allegro ma non troppo
04:07
14. II. Allegro scherzando - sostenuto
02:15
15. III. Andante
04:32
16. IV. Quasi improvvisazione
02:23
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a