Nedim Hazar: Bizim Adalar (Film) - DVD
Bizim Adalar (Film) - DVD Bizim Adalar (Film) - DVD

Bizim Adalar (Film) - DVD

3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Ürün Hakkında
Barkod: 8698540814076 , Katalog No: AK1407-3 , Firma: A.K. Müzik , Yayınlanma Tarihi: 2014
Format Türü: DVD, Format: 1 DVD, Ekran Oranı: 16:9, Sistem: PAL, Ses Formatı: Stereo
Sanatçısı, gelini, faytoncusu, filozofu, balıkçısı, gayi bütün Adalıların ortak bir yanı varsa, o da her birinin genellikle uçuk ama istisnasız hep 'tam filmlik' bir hikâyesinin olmasıdır. Bir de nostaljik huyludur Adalılar. 'Bizim Adalar' işte bu -hem hüzünlü, hem de şen- hikâyeleri ve ada nostaljisini deşen, bol müzikli bir belgeseldir. Mizansenli sahneler de içerir.

Film, araştırmalar yapmak üzere Adalar'a gelen bir mimarlık öğrencisini oynanan profesyonel oyuncu Eren Balkan'ın karşılaştığı Adalılar etrafında gelişir. Adalılar kendi kendilerini canlandırmaktadır. Yönetmen Nedim Hazar, müzisyen ve Adalı kimliğiyle anlatıcı rolünü üstlenir. Genel müzik yönetmeni Geo Schaller, Vassiliki Papageorgiou ve Taner öngür gibi müzisyenlerin de katkılarıyla yaratılan tılsımlı dünya, bir ilân-ı aşktır Prens Adalarına.
Ve sonunda Adalılar, İstanbul'un artık kayıplara karışmış olan diğer tüm güzellikleri gibi zaman, mekan ve kimlik bakımından yok olmaya mahkum olduklarını bile bile, hep bir ağızdan şarkı tuttururlar:
'Bir adalar var, bir de sen kalbimde / Kimseye vermem kalbimi ben'!
Katkıda Bulunanlar
Sosyal Medyada Opus3a