Pentagram: Makina Elektrika (Islak İmzalı) - Plak
Makina Elektrika (Islak İmzalı) - Plak Makina Elektrika (Islak İmzalı) - Plak Makina Elektrika (Islak İmzalı) - Plak

Makina Elektrika (Islak İmzalı) - Plak

Bu Ürün Stoklarımıza Girince Haberdar Olmak İster Misiniz?
(+) Stoklara Girince Haber Ver
Bu Ürünün Diğer Format ya da Baskıları
Ürün Hakkında
Barkod: 2024000000006 , Firma: Sony , Yayınlanma Tarihi: 19 Mart 2024 , Orijinal Yıl: 2023
Format Türü: Plak, Format: 1 LP

Sadece 1 Adet Satın Alınabilmektedir.


Pentagram, büyük heyecanla beklenen ve geçtiğimiz Eylül ayında dinleyiciyle buluşan albümü 'Makina Elektrika'yı şimdi plak formatında dinleyiciyle buluşturuyor. Sony Music etiketiyle yayınlanan albümde daha önce dinleyicilerle paylaşılan 'Bu Düzen Yıkılsın', 'Sur' ve 'Pride' ile birlikte toplam 10 şarkı yer alıyor.

Pentagram'ın 8. stüdyo albümü Makina Elektrika, daha önce yayımlanan 3 tekliyle beraber toplam 10 şarkıdan oluşuyor. Türkçe, İngilizce sözlü şarkılar ve bir enstrümantal parça içeren yapımda Hakan Utangaç (gitar, vokal), Ogün Sanlısoy (vokal), Murat İlkan (vokal) ve Gökalp Ergen (vokal); birer şarkıyı solo, 5 şarkıyı ise birlikte seslendirdi. Demir Demirkan ve Metin Türkcan gitar soloları paylaşırken; Cenk Ünnü (davul), Tarkan Gözübüyük (bas gitar) ve Ozan Tügen (klavye, cura, bağlama) ekibi tamamlıyor.
Salgın döneminde, Babajim İstanbul ortaklığıyla kaydedilen albümde; Ezgi Aktan ve Ceren Tügen (geri vokal), Gökhan Özkök ve İlhan Barutçu (ney), Alper İlkan (bas gitar), Çağlar Türkmen (seslendirme) gibi konuk isimler yer aldı. Grubun ait olduğu kuşak için, geçmişe ve geleceğe dönük ufuk açan önemli ve değerli iki usta; Cahit Berkay (yaylı tambur) ve Erkan Oğur (bariton perdesiz gitar, kopuz) albüme birer şarkılık misafir oldular.

'Makina Elektrika', 35 yıllık ekibin her döneminden iz taşıyan kolektif bir iş. Albümde Yavuz Çetin'e ithaf edilen Dünya yorumu ve Cliff Burton'a ithafen yeniden yorumlanan Metallica klasiği Seek and Destroy yer alıyor. Bu iki icra dışında söz ve müziği gruba ait olan şarkılar, son yıllarda kaybedilen dostların ve aile yakınlarının anısını da taşıyor.
Eser Listesi
 
1. Bu Düzen Yıkılsın
 
2. Sur
 
3. Pride
 
4. Revenant
 
5. Seek And Destroy
 
6. Sensiz
 
7. Maymunlar Gezegeni
 
8. Damn The War
 
9. Dünya
 
10. Ödenmez
Katkıda Bulunanlar
    Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
    Sosyal Medyada Opus3a