Rewşan: Tov / Tohum - CD
Tov / Tohum - CD Tov / Tohum - CD

Tov / Tohum - CD

Bu Ürün Stoklarımıza Girince Haberdar Olmak İster Misiniz?
(+) Stoklara Girince Haber Ver
Video
Ürün Hakkında
Barkod: 2020000000001 , Firma: CK Music Production , Yayınlanma Tarihi: 16 Şubat 2020
Format Türü: CD, Format: 1 CD
Rewşan'ın yeni albümü TOV (Tohum), CK Music Production etiketiyle yayınlandı.
Özgün yorumu ve unutulmaya yüz tutmuş şarkılardan oluşan ilk albümü 'Ax Lê Wesê' (Ah Vesile) ile müzikseverlerin dikkatini çeken Rewşan, ikinci albümüyle sıra dışı bir koleksiyona imza atıyor.
TOV'u diğerlerinden farklı kılan en önemli unsur, Kamuran Ali Bedirhan, Fêrikê Ûsiv ve Aram Tigran gibi çok değerli şair ve ozanların dizeleriyle, günümüz bestekarlarından Dr. Ahmet Kaya ve Mirady Doğan'a ait eserlerin birlikteliğiyle Progresif Folk türünde ortak bir sound oluşturması… Kürtçe'nin Kurmanci lehçesinden 10 eserin yer aldığı bu albümün bir diğer özelliği de sanatçının kendi bestelerini de gün ışığına çıkartması…
Büyük bir aşk ve emekle hazırlanan albümde Rewşan'a; dünya müziğinde de önemli bir yere sahip olan üç müzisyen; gitarda Cenk Erdoğan, kopuzda Coşkun Karademir, davulda Ömer Arslan gibi değerli üstatlar eşlik ediyor. İsmail Altunbaş (perküsyon), Umut Şenyaylar (keman), Hazal Akkerman (viyolonsel), Bekir Şahin Baloğlu (ud), Onur Nevşehir (klavye) ve Erdi Arslan (duduk/klarnet) albüme eşlik eden diğer sanatçılar… Mix ve mastering'ini Evren Arkman'ın üstlendiği albümün kayıtları Drum And Bass, Mixhane, Stüdyo UnDo ve sanatçının kendi ev-stüdyosunda gerçekleştirildi. Farklı, rengarenk ve evrensel tarzıyla sanatçı, müzikseverleri kendi belleğine doğru, sınırları olmayan şiirsel bir yolculuğa çıkarıyor.
Eser Listesi
 
1. Ax Eman
 
2. Gulizera Min
 
3. Gule
 
4. Yar Bezare
 
5. Wext Lazım Bü
 
6. Bave'm
 
7. Taxa Filla
 
8. Dıçım Dıçım
 
9. Wisa Dixwazım
 
10. Dinya Haye
Katkıda Bulunanlar
    Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
    Sosyal Medyada Opus3a