Ana Sayfa
>
Plak
>
Yerli Plak
>
Plays Sezen Aksu - Plak
Royal Philharmonic Orchestra: Plays Sezen Aksu - Plak
İndirimli
Plays Sezen Aksu - Plak Plays Sezen Aksu - Plak

Plays Sezen Aksu - Plak

Format Türü: Plak, Format: 2 LP
140.00 TL
123.20 TL
(KDV Dahil)
Bu ürün stoklarımızdadır. 24 saat içerisinde kargoya verilir.
Plakları özel kutularda gönderiyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.
%12 Yerli Plak İndirim Kampanyası kampanyasındaki tüm ürünleri görmek için tıklayınız
Yeniler ve Yeniden Gelenler (Aralık 2018) listesindeki tüm ürünleri görmek için tıklayınız
Stoğa Yeniden Girenler (Haziran 2018) listesindeki tüm ürünleri görmek için tıklayınız
Bu Ürünün Diğer Format ya da Baskıları
Video
Ürün Hakkında
Barkod: 0028948124787 , Katalog No: 2894812478 , Firma: EMI , Yayınlanma Tarihi: 8 Eylül 2016
Format Türü: Plak, Format: 2 LP
Dünyaca ünlü The Royal Philharmonic Orchestra'nın 15 unutulmaz Sezen Aksu şarkısını yorumladığı albüm müzikseverlerle plak formatında buluşuyor!!!
Unutulmaz eserler ünlü aranjör Erdal Kızılçay'ın 1,5 yıllık çalışmasının ardından yepyeni düzenlemeleriyle 11 Aralık'ta Zorlu PSM'de seyirci karşısına çıkmıştı. Orkestra şefliğini dünyanın en önemli şeflerinden Marcello Rota'nın üstlendiği albüm yayınlandı.

Sezen Aksu


Yorumculuğu dışında, sürekli üreten ve ülkesindeki müziği eserleriyle, desteklediği sanatçılarla ve müziğe kazandırdıkları ile büyüten bir müzisyen olarak öne çıkan Sezen Aksu, hayat duruşu ve felsefesini dinleyicileri ile paylaşabilen ve bu nedenle de kendine ait sarsılmaz bir kitle oluşturabilen nadir sanatçılardan biri. 600'den fazla söz ve bestesi, 40 yıl içinde farklı düzenlemelerle binlerle ifade edilecek sayılarda, yeni versiyonları ile farklı dönemlerde yayınlandı. Eserleri 200'e yakın farklı sanatçı tarafından seslendirildi. Bugün Türkiye'de önemli yerlere gelmiş 10'dan fazla sanatçının ilk büyük çıkışlarına olanak tanıyan prodüksiyonlarını üstlendi; çok sayıda sanatçının tanınmasına ve kariyerine şarkılarıyla destek verdi. Birçok şarkısı başta İngilizce olmak üzere farklı dillere çevrilerek, 20'ye yakın yabancı sanatçı tarafından seslendirildi. 'Kiss Kiss' isimli şarkısı Avrupa ve Amerika'da listelere girerek, İngiltere'de çok uzun süre birinci sırada kaldı. Albümleri toplamda 20 milyonun üzerinde sattı. Şarkıları Spotify, Youtube, iTunes gibi dijital platformlarda tüm dünya dinleyicisi ile buluştu. Resmi kayıtlara göre dünya genelinde Youtube üzerinden 850 milyon'dan fazla görüntülenen şarkılarının, resmi olmayan ve hayranlarınca yapılan yüklemeler de sayılacak olsa, 1 milyardan fazla insana ulaştığı rahatlıkla söylenebilir.

The Royal Philharmonic Orchestra ve Marcello Rota Hakkında


Sir Thomas Beecham tarafından 1946 yılında kurulan The Royal Philharmonic Orchestra, İngiliz Kraliyet Ailesi tarafından desteklenen bir orkestradır. The Royal Philharmonic Orchestra, klasik müzik dışında pop, rock müzik türlerinde çalışmalar yaptı. Pink Floyd, Oasis, Queen, George Michael, Sting, ABBA gibi ünlü isimlerin albümlerinde de yer aldılar. 'Royal Orchestra and Kings of Rock' adı altında Moskova'da 2011'de Sting, Queen gibi ünlü isimlerle sahne aldılar. Marcello Rota, Concertgebouw, Royal Albert Hall, Berliner Philharmonie, Teatro dell'Opera di Roma gibi Avrupa'nın birçok prestijli konser salonlarında orkestra şefliği yaptı. Bunun yanı sıra dünyanın dört bir yanında Sidney Senfoni Orkestrası, Sanghay Senfoni Orkestrası ve Pekin Senfoni Orkestrası, Brezilya Senfoni Orkestrası, New Jersey Senfoni Orkestrası, Moskova Filarmoni Orkestrası gibi önemli orkestraları yöneten Marcello, Andrea Bocelli, Mstislav Rostropovic, Jean Pierre Rampal, Sitkovetsky, Baumann, Tiziana Fabbricini, Katia Ricciarelli, Mariella Devia, Leo Nucci gibi dünyaca bilinen solistlerin şefliğini yaptı.

Erdal Kızılçay – Orkestrasyon


Dünyanın en iyi bas gitaristleri arasında gösterilen Erdal Kızılçay, 14 yaşında Turhan Eteke Orkestrası'nda çalmaya başlayarak profesyonel müzik yaşantısına adım attı. Konservatuar eğitiminin ardından 19 yaşında SwissJazz School'a gitti ve kendi stüdyosunu kurdu. Keman, viyola, piyano, trombon, trompet, flüt, saksafon gibi birçok enstrümanı çalan Kızılçay, David Bowie, Tine Turner, Freddie Mercury, Iggy Pop, Roger Waters, Jacques Dutronc, Andreas Vollenweider gibi dünyaca ünlü sanatçıların çalışmalarında aranjör, besteci ve müzisyen olarak yer aldı.

Eser Listesi
LP: 1A
 
1. Küçüğüm
 
2. Masum Değiliz
 
3. Seni Kimler Aldı
 
4. Çakkıdı
LP: 1B
 
5. İstanbul İstanbul Olalı
 
6. Keskin Bıçak
 
7. Onursuz Olmasın Aşk
 
8. Sorma
LP: 2A
 
1. Hayat Sana Teşekkür Ederim
 
2. İkinci Bahar
 
3. Kaçın Kurası
 
4. Sıkıdım
LP: 2B
 
5. Kahpe Kader
 
6. Kaybolan Yıllar
 
7. Ben Sende Tutuklu Kaldım
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a