Ana Sayfa
>
CD
>
Klasik Müzik CD
>
EOF: Acı Gölgelerin Rastlantısında - CD
Seda Baykara, Gökçen Küçük: EOF: Acı Gölgelerin Rastlantısında - CD
İndirimli
EOF: Acı Gölgelerin Rastlantısında - CD EOF: Acı Gölgelerin Rastlantısında - CD EOF: Acı Gölgelerin Rastlantısında - CD

EOF: Acı Gölgelerin Rastlantısında - CD

Format Türü: CD, Format: 1 CD
26.50 TL
22.53 TL
(KDV Dahil)
Bu ürün stoklarımızdadır. 24 saat içerisinde kargoya verilir.
%15 İndirimli Albümler kampanyasındaki tüm ürünleri görmek için tıklayınız
Ürün Hakkında
Barkod: 8698540880828 , Katalog No: AK 808-2 , Firma: A.K. Müzik , Yayınlanma Tarihi: 2008
Format Türü: CD, Format: 1 CD
çağdaş müziğin en önemli bestecilerinden biri olduğu gibi edebiyatçı ve ressam kimlikleriyle de tanınan öncü sanatçı Ertuğrul Oğuz Fırat, bir kez daha müzikseverlerle buluşuyor. Fırat'ın geçtiğimiz yıl yayınlanan çoklu ortam yapıtı Gerçek, Simge, Oyun'un yarattığı hayranlığın ardından bu kez de Acı Gölgelerin Rastlantısında, çağının çok ötesinde bir bestecinin çağının çok ötesindeki dört yapıtını bir arada sunuyor. Fırat'ın tüm yapıtlarındaki gibi Acı Gölgelerin Rastlantısında albümünde yer alan parçalarda da klasik ses ve biçim uyumlarının dışına çıkan ve her biri bağımsızca yürürken bütünlük içinde değer kazanan çalgıları bir araya getirdiği, çok eksenli bir müzik anlayışı görülüyor.

Albüme ismini veren, keman-piyano ikilisi için yazılmış Acı Gölgelerin Rastlantısında'nın Ağustos 2007'de garajİstanbul'da gerçekleştirilen dünya promiyerinin yanında Fırat'ın hiç duyulmamış veya çok nadiren duyulmış üç yapıtı daha yine bu CD ile dinleyicilere ulaşıyor. Bunlardan, albümün açılışını yapan ve altı bölümden oluşan Yerel Ezgiler üzerine İmgesel Kırınlar'ın dünya prömiyerini piyanist Gökçen Küçük aynı konserde gerçekleştirdi. Bu konserde, albümde yer alan Kemancı Ustanın Büyü Kırını isimli yapıtı ise keman sanatçısı Seda Baykara tarafından dünyada ikinci kez seslendirildi. Fırat'ın tamamlanması en uzun süren yapıtlarından biri olan, keman ve piyano için yazdığı Ezgiler ise dünyada ilk olarak Berlin Senfoni Orkestrası'nın başkemancısı Götz Bernau ve yine Fırat'ın öğrencisi Fazıl Say tarafından seslendirildikten 22 yıl sonra Seda Baykara ve Gökçen Küçük ikilisinin başarılı yorumuyla albümde karşımıza çıkıyor.

2003 yılından beri çalışmalarına beraber devam eden Gökçen Küçük(piyano) ve Seda Baykara(keman), repertuarlarında özellikle Türk bestecilere yer veren çok genç sanatçılar olarak giderek tüm dünyada daha çok beğeni kazanıyor. çeşitli dergilerde öykü, deneme,şiir ve müzik yazıları yazmış olan, yaklaşık iki yüz elli adet resmi özel koleksiyonlarda yer alan, Karmakarışık öyküler Kitabı, Seviçıra, Umursanmamış ve çağdaş Küğ Tarihi İçin İmler isimli kitapları yayımlanan Ertuğrul Oğuz Fırat ise yargıçlıktan emekli olduğu 1979 yılından bu yana Ankara'da yaşıyor ve birikimini müzik dostlarıyla paylaşmayı sürdürüyor. Ertuğrul Oğuz Fırat'ın evinde düzenlediği müzik buluşmalarında her Cumartesi Türkiye'nin önde gelen besteci ve yorumcuları bir araya geliyor, müzik tartışılıp özellikle çağdaş müzik kayıtları dinleniyor.
Eser Listesi
Ertuğrul Oğuz Fırat
Yerel Ezgiler Üzerine İmgesel Kırınlar, op.36
1. I
04:33
2. II
03:44
3. III
03:56
4. IV
04:18
5. V
02:41
6. VI
04:30
7. Kemancı Ustanın Büyü Kırını, op. 88
07:45
Ezgiler
8. Ağıt
04:17
9. Bebek ve kedinin oyunu
04:29
10. Su sinekleri
03:03
11. Menevşe'nin kızları
04:45
12. Acı Gölgelerin Rastlantısında
14:08
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a