Sercan Halili: Hotel İstanbul Vol. 2 - CD
Hotel İstanbul Vol. 2 - CD Hotel İstanbul Vol. 2 - CD

Hotel İstanbul Vol. 2 - CD

7 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Ürün Hakkında
Barkod: 8698540818043 , Katalog No: AK1804-2 , Firma: A.K. Müzik , Yayınlanma Tarihi: 6 Şubat 2019
Format Türü: CD, Format: 1 CD
Kemençe sanatçısı Sercan Halili, ilk albümü 'Hotel İstanbul'dan' 9 yıl sonra gelen ikinci albümüne 'Hotel İstanbul VOL.2' adını vererek, bir müzik gezgininin izini sürerek bir kez daha müzikseverlerle buluşuyor.
Fasıl kemençesi ya da armudi kemençe olarak adlandırılan sazın günümüzdeki en başarılı icracılarından olan Sercan Halili, yeni albümünde tıpkı ilkinde olduğu gibi Doğu ile Batı, dün ile bugün arasında köprüler kuruyor.
19.yüzyılda Tanburi Cemil Bey'in virtüözitesi sayesinde, kemençe ince sazın baştacı sazlardan birine dönüştü ve İstanbul kemençesi olarak yepyeni bir üslup oluşturdu. Bu üslup içerisinde kemençenin solist olarak yer aldığı albümlerin sayısı her geçen gün arttı.
İşte, Sercan Halili de üstün tekniğiyle İstanbul kemençesine 21.yüzyıl penceresinden eklektik bir yorum getiren icracılardan biri. Ve aynı zamanda eserlerini kemençe ile yazan bir besteci…
'Hotel İstanbul VOL.2' açılışını Halili'nin 'Jobim'e mektup' olarak adlandırdığı kendi bestesi 'Bozacının Şahidi Şıracı' yapıyor. Bu enstrümental açılıştan sonra anonim bir 'Kırım Türküsü' ve hemen ardından tabudeviren besteci Eric Satie'nin ünlü 'Gnossienne'i geliyor.
Ahmet Toz'un yazdığı 'Tango'nun ardından yüzünü yine batıya dönen Sercan Halili, Fransız besteci Georges Bizet'nin 'Je Crois Entendre Encore'unun ardından bu kez kendisine ait 'Essential' ve 'Cumartesi' ile müzik gezgininin yolculuğunu sürdürüyor.
Bestekar padişahlardan 4.Murat'ın 'Uyan Ey Gözlerim' adlı yapıtını önce bir 'Sevdalinka', arkasından Halili'nin kendisine ait 'Rastgele' takip ettikten sonra 'Hotel İstanbul VOL.2'nin kapanışını ise ünlü 'Tiridine Bandım' türküsü yapıyor.
Kemençenin yanısıra ud, kanun, tanbur, ney gibi başlıca Doğu enstrümanlarıyla çello, viyola, piyano gibi Batı çalgılarını başarılı bir şekilde harmanlayan 'Hotel İstanbul VOL.2'de solistler Elif Güreşçi, Atakan Akdaş ve Emrah Günaydın sesleriyle müziğe değer katıyorlar.
Eser Listesi
 
1. Bozacının Şahidi Şıracı (Jobim’e mektup)
 
2. Kırım Türküsü
Solist: Elif Güreşçi
 
3. Gnossienne No.1
 
4. Tango
 
5. Je Crois Entendre Encore
 
6. Essential
 
7. Cumartesi
 
8. Uyan Ey Gözlerim
Solist: Atakan Akdaş
 
9. Sevdalinka (Bosna Hersek halk şarkısı)
 
10. Rastgele
 
11. Tiridine Bandım (Bonus track)
Solist: Emrah Günaydın
Katkıda Bulunanlar
    Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
    Sosyal Medyada Opus3a