Tolga Erzurumlu: Fingerprints - CD
Fingerprints - CD Fingerprints - CD

Fingerprints - CD

7 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Ürün Hakkında
Barkod: 8698540815073 , Katalog No: AK1507-2 , Firma: A.K. Müzik , Yayınlanma Tarihi: 3 Aralık 2015
Format Türü: CD, Format: 1 CD, Süre: 44:40
Parmak izleri kadar özel bir albüm

Kıbrıslı piyanist Tolga Erzurumlu, ilk albümü 'Fingerprints'i yayımlayarak Türkiye ile yavru vatan arasında caz köprüleri inşa eden isimlerden biri oluyor.

Müziğe, altı yaşında, ailesinin desteğiyle ilk adımını atan Tolga Erzurumlu lise eğitimi devam ederken birçok kez orkestra yarışmalarına katılıp dereceler elde etti. Liseden sonra Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Bölümü sınavına katılarak bölüme birincilikle kabul edilen Erzurumlu burada eğitim gördüğü esnada Avrupa Birliği bursunu kazandı ve bir yıllık müzik eğitimi almak üzere Paris'e gitti. Burada eğitimini başarıyla tamamlayıp geri döndükten sonra D.A.Ü Müzik Bölümünden mezun olan Tolga Erzurumlu 2011 yılında Akbank Caz Festivalinde 'Genç Caz Müzisyenleri' yarışmasına katıldı ve bu kapsamda 'En İyi Doğaçlama' ödülüne layık görüldü.

2013 yılında ise İKSV'nin İstanbul Caz Festivali çatısında yer alan Genç Caz yarışmasına katılmak üzere Tolga Erzurumlu Trio'yu oluşturan piyanist, enstrümanlarına olan hâkimiyetleri ve yorumladıkları caz standartlarındaki farklılıklar ile büyük dikkat çekti.

İlk albümü 'Fingerprints'te de Gershwin'in 'Summertime' ve Coltrane'in 'Giant Steps' parçalarını alışıldık düzenlemelerden çok farklı olarak yorumlayan Tolga Erzurumlu ayrıca rock tarihinin ikonik karakteri Jim Morrison'un 'Light My Fire' parçasına getirdiği caz yorumuyla The Doors hayranlarının ilgisini çekecek. Albümdeki 'Things Above', 'As I Said Before', 'Midnight Waltz' ve 'T's Blues' adlı parçalar ise Tolga Erzurumlu'ya ait.

'Fingerprints'te piyano ve elektronikleri seslendiren Erzurumlu'ya Cahit Kutrafalı(bas), Stelios Xydias(davul), Chris Byars(tenor saksafon), Fikri Karayel(vokal), Fuat Kutrafalı(davul), Ivan Lavrentev(tenor saksofon) ve Gürhan Nuray(viyolonsel) eşlik ediyor. Ve Tolga Erzurumlu ilk albümünü
'Sonsuz büyüklükte bir evrende dahi olsak, çoğumuz farklı olduğumuzu çoğu zaman unutsak bile, yine özel olduğumuzu anlamak ve anlatmak için parmak izlerimizi bırakmamız yeterlidir…'diyerek müzikseverlerin beğenisine sunuyor.
Eser Listesi
1. Summertime
7:55
2. Things Above
7:16
3. Giants Steps
5:57
4. As I Said Before
4:34
5. Midnight Waltz
5:37
6. T's Blues
5:06
7. Light My Fire
7:57
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a