Toros Can, Beril Can: Bartok: Mikrokosmos Complete - CD
Bartok: Mikrokosmos Complete - CD Bartok: Mikrokosmos Complete - CD

Bartok: Mikrokosmos Complete - CD

3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Ürün Hakkında
Barkod: 8697427993392 , Firma: Lila Müzik , Yayınlanma Tarihi: 19 Eylül 2023
Format Türü: CD, Format: 2 CD
PİYANİST TOROS CAN VE KIZI PİYANİST BERİL CAN'IN YORUMLADIĞI, MACAR BESTECİ BELA BARTóK'UN PEDAGOJİK VE ANITSAL ESERİ 'MİKROKOSMOS' LİLA MÜZİK'TEN ÇIKTI.

Bartók'un oğlu Péter için yazdığı Mikrokosmos, piyanoya yeni başlayan öğrencilerden, konserlerde çalınan eserlere uzanan geniş bir repertuvarı kapsıyor.

4 günlük bir maraton ve 50 saatlik bir kayıtla, ülkemizde ilk kez bütünü kaydedilen albümdeki eserleri dünyaca tanınan piyanist Toros Can ve henüz 16 yaşındaki kızı Beril Can yorumluyor.

Uluslararası yarışmalarda aldığı ödüllerin yanı sıra, yaptığı albümlerle iki kez Diapason d'Or (Altın Plak) alan piyanist ve eğitmen Toros Can, çok özel ve nadir bir albüm projesini hayata geçirerek, Macar besteci Béla Bartók'un Mikrokosmos'unu iki CD'lik bir albüm olarak kızı Beril Can ile birlikte kaydetti.

Piyano eğitimi repertuvarının vazgeçilmez mihenk taşlarından biri olan Mikrokosmos, 6 kitap ve 153 kısa pedagojik parçadan oluşuyor. Eserin ilk parçaları piyanoya başlayan genç piyanist adaylarını hedef alırken, son iki kitabı ise bestecinin kendisi de dahil olmak üzere birçok piyanistin konser repertuvarında yer alıyor (Toros Can da Mikrokosmos seçkisini Paris - Cite de la Musique'de seslendirmişti). Bu parçalar sadece piyanistler için değil, aynı zamanda bestecilik eğitimi alanlar için de bir referans niteliği taşıyor
Eser Listesi
CD: 1
 
1. Mikrokosmos I
 
2. Mikrokosmos II
 
3. Mikrokosmos III
CD: 2
 
1. Mikrokosmos IV
 
2. Mikrokosmos V
 
3. Mikrokosmos VI
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a