COVID-19 HATIRLATMASI
Değerli müşterilerimiz, COVID-19 önlemleri kapsamında çalışma saatlerinin kısalması sebebiyle siparişinizin hazırlanmasında ve kargoya verilme sürecinde gecikmeler yaşanabilir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Tuncay Yılmaz: Rosepage - CD
İndirimli

Rosepage - CD

Format Türü: CD, Format: 1 CD
30.00 TL
25.50 TL
(KDV Dahil)
3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
%15 İndirimli Albümler kampanyasındaki tüm ürünleri görmek için tıklayınız
Ürün Hakkında
Uluslararası başarılarıyla tanınan devlet solist sanatçımız Tuncay Yılmaz'ın dördüncü albümü 'Rosepage' İdil Biret ve Doğan Hızlan'ın önsözleriyle A.K. Müzik'ten çıktı.
Daimi piyanisti Robert Markham ile MİAM stüdyolarında kayıtları tamamlanan albümde, klasik müzik eserlerinin dışında 'Gülnihal' ve 'La Vie En Rose' gibi sürpriz parçalara da rastlamak mümkün. Düzenlemeleri Oğuzhan Balcı'ya ait bu iki eserin dünyada ilk seslendiriliş ve yorumunu bu albümde dinleyeceksiniz...

"Tuncay Yılmaz gerçek bir müzisyen ve değerli bir kemancı... Bu yeteneği ve özellikleriyle kabul görmeyi fazlasıyla hak ediyor... "
İdil Biret

Sanatçının, 30 yılı aşan müzik hayatının olgunluk döneminin ilk albümü Rosepage, 'az ama öz söylemek' anlayışıyla hazırlandı.
Yılmaz'ın 'tüm Türk müzisyenlere' ithaf ettiği yeni albümünde Bach'tan Adnan Saygun'a uzanan bestecilerin eserlerini yepyeni ve içten bir yorumla dinleyeceksiniz.
Tuncay Yılmaz'ın repertuvarında Bartok, Brahms, Beethoven, Berg, Erkin, Mendelssohn, Bruch, Wieniawski ve Mozart gibi bestecilerin konçertoları ile bir çok keman - piyano sonatı bulunuyor. Sanatçının müziğe ve kemana sevgisinin coşkulu bir yansıması olan 'Rosepage', 90'lı yıllardan beri resitalleri sonrasında bis olarak seslendirdiği, severek çaldığı, küçük keman parçaları repertuvarından özenle seçtiği eserlerden oluşuyor.

Tuncay Yılmaz'ın güçlüklere meydan okuyan, tertemiz, apaçık, şaşmaz bir entonasyon ve vurgu içeren ve aynı zamanda romantizm dolu albümünde, bahar ve yazın sonsuz renkleriyle duygusal ve derin bir yolculuğa çıkacaksınız...

Düzenlemeler:

Dede Efendi/Balcı-Gülnihal
Granados/Kreisler-Andaluza
Schubert/Remeny-Standchen
Bach/Gounod-Ave Maria
Brahms/Joachim-Hungarian Dance
Guglielmi/Balcı-La Vie En Rose
Beethoven/Kreisler-Rondino

Dedicated to all Turkish musicians

"Tuncay Yılmaz is a significant violinist and a true musician. He deserves all the recognition due to his abilities and talent."
İdil Biret

A.K. Müzik has released the fourth album of our internationally known State Artist, Tuncay Yılmaz, with introductions by İdil Biret and Doğan Hızlan.
The album, which was recorded at MIAM studio together with his regular pianist Robert Markham, includes surprises such as 'Gülnihal' and 'La Vie en Rose', in addition to classical works. You will hear Oğuzhan Balcı's arrangements of these two pieces for the first time on this album.
Rosepage, the artist's first album of his mature period, after a life in music of over 30 years, has been prepared with "saying a little, but to the point" in mind.

You will hear new interpretations of composers from Bach to Adnan Saygun on this album, dedicated by Yılmaz to 'all Turkish musicians'.

Tuncay Yılmaz's repertoire includes the concertos of composers such as Bartok, Brahms, Beethoven, Berg, Erkin, Mendelssohn, Bruch, Wieniawski and Mozart, as well as many sonatas for violin and piano. Rosepage, reflecting the artist's lively devotion to music and to the violin in particular, is a collection of short pieces carefully chosen from those performed as encores during his violin recitals since the 90s.

With this album, in which Tuncay Yılmaz displays boldness, perfect intonation and transparency in his emphatic but at the same time romantic style, you will be taken on an emotional and profound journey into the eternal colours of spring and summer.
Eser Listesi
Johann Sebastian Bach
1. Ave Maria
02.55
Maria Theresia von Paradies
2. Sicilienne
04.08
Sir Edward Elgar
3. Chanson de Matin
03.04
Ludwig van Beethoven
4. Rondino
03.00
Franz Schubert
5. Ständchen
04.55
Louis Guglielmi
6. La Vie En Rose
04.03
Enrique Granados
7. Andaluza
04.18
Johannes Brahms
8. Hungarian Dance No: 1, G Minor
03.53
9. Hungarian Dance No: 2, D Minor
04.08
Franz von Vecsey
10. Valse Triste
03.02
Ahmed Adnan Saygun
11. Horon
04.20
Hammamizade İsmail Dede Efendi
12. Gülnihal
03.41
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a