Uğur Işık: Chess of Cello - CD
Chess of Cello - CD

Chess of Cello - CD

3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Ürün Hakkında
Barkod: 8691834011236 , Firma: Kalan Müzik , Yayınlanma Tarihi: 2015
Format Türü: CD, Format: 1 CD
Uğur Işık'ın 'Bu albümde her eser bir hamle, her hamle bir satranç oyunundaki gibi zekâ ürünü. Kendimi bir oyunun içinde hissettim. Sizler için de bambaşka duygular hissettirmesini, yeni ufuklar açmasını diliyorum.' şeklinde ifade ettiği 3. albümü 'Chess of Cello' Kalan Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı.

Kendi deyimiyle ilk albümde Anadolu'yu terennüm eden, ikinci albümde bir çello ile Allah'a seslenen Uğur Işık, THY sponsorluğunda çıkan 3. albümünü şöyle anlatıyor; 'Bu albümdeki her eser satranç oyununun karekterleri gibi. Her biri farklı hamleler yapıyor ama aynı oyunun bir parçası.Yarı Rum yarı Ermeni bir aileden gelen Rus asıllı filozof Gurdjieff, arayışla geçen hayatının bir bölümünde Galata'ya yerleşiyor. Galata Mevlevihânesi'ni sık sık ziyaret ediyor sonrasında bir beste yapıyor ve notalar sanki semâ ediyor. Bir Osmanlı Sultânı Abdülazîz batılı bir 'vals'e imza atıyor, Kadı Fuat Efendi 'sirto', Kaptanzâde Ali Rıza Bey 'fokstrot' besteliyor. Karagöz Musıkisi'nde 'polka'ya rastlıyoruz, Fransız besteci Eric Satie sanki bizden bir beste yapıveriyor, Barok bir eserde makamsal yapıyla karşılaşıyoruz.'

Bir Batı sazı ile Türk stilini birleştirerek kendine özgü bir icra tarzı yaratan sanatçı, kişisel çalışmalarının yanısıra genel sanat yönetmenliğini yaptığı Alaturka Records için hazırladığı yeni albümün de çalışmalarına devam etmektedir.
Eser Listesi
 
1. Sayyid Chant and Dance
 
2. Kara Yusuf
 
3. Hicazkâr Sirto
 
4. Chiacona di Paradiso e D`Inferno
 
5. Invitation to the Waltz
 
6. Air Des Espagnols-Semâî
 
7. Denizde Akşam
 
8. Gnossenne 1
 
9. Yağcılar Zeybeği
 
10. Canarie
 
11. Karagöz Müziği
 
12. Gallarda Napolitana
 
13. Karcığar Köçekçeler
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a