Ana Sayfa
>
CD
>
Klasik Müzik CD
>
Bir Sergiden Tablolar - CD
Yaprak Sandalcı, Ayla Algan, Semaver Kumpanya Oyuncuları, Koroporte, Ukrayna Ulusal Senfoni Orkestrası, Theodor Kuchar, Maurice Ravel: Bir Sergiden Tablolar - CD
İndirimli
Bir Sergiden Tablolar - CD Bir Sergiden Tablolar - CD Bir Sergiden Tablolar - CD Bir Sergiden Tablolar - CD

Bir Sergiden Tablolar - CD

Format Türü: CD, Format: 2 CD
35.00 TL
29.75 TL
(KDV Dahil)
Bu ürün stoklarımızdadır. 24 saat içerisinde kargoya verilir.
%15 İndirimli Albümler kampanyasındaki tüm ürünleri görmek için tıklayınız
Ürün Hakkında
Barkod: 8698540880620 , Katalog No: AK 806-2 , Firma: A.K. Müzik , Yayınlanma Tarihi: 2009
Format Türü: CD, Format: 2 CD
İçinden müzik, resim, tiyatro ve masal geçen; her yaştaki çocuğa hitap eden, dört dörtlük bir hediye 'Bir Sergiden Tablolar'... Modest Musorski'nin dünyaca ünlü yapıtının yepyeni bir uyarlamasından oluşan albüm hem çocuklar, hem de büyükler için hazırlandı. 2 CD ve muhteşem bir kartonetle dinleyicilere sunulan albümün 1. CD'sinde eserin uyarlaması yer alırken 2. CD'de eserin Ravel tarafından yapılan orjinal orkestra düzenlemesi bulunuyor.

'Bir Sergiden Tablolar'ın eksenini 19. yüzyıl Rusya'sının dünya sanatına armağan ettiği iki çok önemli figür oluşturuyor: Besteci Modest Musorski ve ressam Viktor Aleksandroviç Hartman...' Yakın arkadaşı Hartmann'ı kaybettikten sona onun resimlerinden oluşan bir sergiyi gezip hem hüzünlenen hem esinlenen Mussorsgky bu sergiden hareketle bestelediği 'Bir Sergiden Tablolar'ı 1874 yılında tamamlamış. Yapıtın yıllar içinde çeşitli orkestral düzenlemeleri yapılmış. Fakat bu piyano suitinin en çok kabul gören aranjmanını 1922'de Maurice Ravel gerçekleştirmiş. Bu albümde de Ravel'in düzenlemeleri üstüne Yaprak Sandalcı'nın yaptığı uyarlamalar yer alıyor.

Daha önce de çocuklar için çalışmalar yapmış olan Yaprak Sandalcı, 'Bir Sergiden Tablolar'ın her bölümüne dair önce hayaller kurup sonra üzerlerine masallar yazmış. Sandalcı'nın yazdığı şarkı ve masalları, çizer arkadaşı Karina Cheres'nin yeniden resimlemesiyle de gösterinin dekor ve kostüm aşaması tasarlanmış. Theodor Kuchar yönetmindeki Ukrayna Ulusal Senfoni Orkestrası üyelerinin ve solistlerinin yapıtı seslendirmesi ve Koroporte topluluğu üyesi minikler ile Işıl Kasapoğlu yönetimindeki Semaver Kumpanya oyuncularının masalları canlandırmasıyla da 'Bir Sergiden Tablolar' hayata geçmiş. Üstüne üstlük çocuklarla cıvıltısını bulmuş bu kıpır kıpır projede Ayla Algan, büyük küçük herkesin yüreğine işlemiş sıcacık sesi ile 'Bir Sergiden Tablolar'daki gezinti ve masal bölümlerine hayat veriyor.
Eser Listesi
CD: 1
Modest Petrovich Mussorgsky
 
1. Bir Sergiden Tablolar -Türkçe anlatım ile
69:53
CD: 2
Modest Petrovich Mussorgsky
 
2. Bir Sergiden Tablolar Orjinal versiyon
32:48
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a