Kamran İnce: Ince: Judgment of Midas - CD
Ince: Judgment of Midas - CD

Ince: Judgment of Midas - CD

7 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Video
Ürün Hakkında
Barkod: 0034061156222 , Katalog No: TROY1562/63 , Firma: Albany Records , Yayınlanma Tarihi: 23 Mayıs 2016 , Orijinal Yıl: 2015
Format Türü: CD, Format: 2 CD
'Judgment of Midas - Midas'ın Hükmü' operası Crawford Greenewalt Junior tarafından Lidya'nın başkenti olarak bilinen Sardes antik kenti kazılarının 50nci yılı nedeniyle Kamran İnce'ye sipariş edildi.

Besteler Kamran İnce'ye libretto ise Miriam Seidel'e ait.

Opera antik kent Sardes'te ve orada yapıldığı efsanesi hayli yaygın olan bir müzik yarışması ile ilgili. Türk/Amerikan besteci İnce, Anadolu, Balkanlar ve Batı müziği ile buluşturuyor. İnce'nin müziği Anadolu-Balkan müziğinin saf enerjisi, Bizans ve Osmanlı saray müziğinin mistisizmi, Avrupa sanat müziğinin geleneği ile çağcıl Amerikan müziğinin dışa dönük ve popüler kimliği arasında bir köprü kuruyor.

İTÜ Müzik İleri Araştırmalar Merkezi 'MİAM' ve Memphis Üniversitesinde hoca ve danışmanlık görevlerini sürdüren, Roma Müzik Ödülü, Boulanger Ödülü, Guggenheim Bursu gibi birçok ödüle layık görülmüş önemli bestecilerimizden Kamran İnce'nin diskografisi Warner Classics, Naxos, Innova, Argo/Decca ve Albany Records tarafından yayınlanan eserlerinden oluşuyor. Sitemizde albümlerinin bir kısmına erişebilirsiniz.

Eserin seslendirilmesinde altı solist, 20 enstrümandan oluşan Present Music topluluğu ve Milwaukee Opera Theatre Chorus tarafından gerçekleştirilmiştir. Eseri Kamran İnce yönetmiştir.
Present Music topluluğu içinde dört Türk müzisyen yer almaktadır: Güç Gülle (ud), Şehvar Beşiroğlu (kanun), Ozan Aksyoy (saz) ve Neva Özgen (kemençe)

Eserin prömiyeri İstanbul Opera festivali kapsamında Haziran 2015 yılında İstanbul Devlet Opera Balesi tarafından gerçekleştirilmiştir.
Eser Listesi
CD: 1
Kamran İnce
ACT I
1-9. Scene 1: Frannie and Theo
Track 2: 'He Hears my voice but not what I say'
10-23. Scene 2: The Gods
Track 15: 'Here's the news: finally someone sides with me'
CD: 2
Kamran İnce
ACT II
1-12. Scene 3: The Contest
Track 2: 'I'm the voice inside the reeds'
13-19. Scene 4: The Judgment
Track 14: 'Pan knows how to shake a girl/...'
20-26. Scene 5: Coda
Track 26: 'Finale: We will listen'
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a