Şirin Soysal: Mutlu Melankolik - CD
Mutlu Melankolik - CD Mutlu Melankolik - CD

Mutlu Melankolik - CD

Bu Ürün Stoklarımıza Girince Haberdar Olmak İster Misiniz?
(+) Stoklara Girince Haber Ver
Ürün Hakkında
Barkod: 8698540816018 , Katalog No: AK1601-2 , Firma: A.K. Müzik , Yayınlanma Tarihi: 24 Mart 2016
Format Türü: CD, Format: 1 CD
Mutlu Melankolik

İlk albümü 'Bir Şeyler Var' ile kara kabare tarzını izleyen Şirin Soysal, ikinci albümü 'Ziyaret'te ise 60'larda İngiltere'de ortaya çıkan art-rock sounduyla buluşmuştu. Bu süreçte konserlerine hız kesmeden devam eden sanatçı bir yandan 'Türkiye'nin Tom Waits'i' gibi benzetmelerle anılırken diğer yandan müzikteki arayışına devam etti ve üçüncü albümü 'Mutlu Melankolik' ile kendisine en baştan beri yakıştırılan caz sularına daha çok yaklaştı.

Önceki iki albümden farklı olarak 'Mutlu Melankolik'te hayata daha olumlu ve renkli taraflardan tutunan Şirin Soysal bu albümde insan hallerini ve hikayelerini doğadan ve zamandan ödünç aldıklarıyla anlatarak yoğun bir lirizm yakalıyor. Sözlerini yalın besteleriyle güçlendiren Soysal 'Mutlu Melankolik'in müzik direktörlüğünü gitarist, besteci ve aranjör Cenk Erdoğan'a teslim ederek farklı müzik zevklerine aynı anda ulaşabilme fırsatı yakalıyor.

Şirin Soysal'ın ses rengi, jest ve mimikleri ile dramatik hissi zirvedeki vokallerine Adem Gülşen (klavye), Cenk Erdoğan (gitar) Baran Say (kontrbas), Erdem Göymen (davul) eşlik ediyor. Ayrıca 'Mutlu Melankolik'in Bulut Gülen (trombon), Tamer Temel (saksofon), Barış Doğukan Yazıcı (trompet), Şenol Arkun (çello), İstanbul Strings (yaylılar) ile zenginleşen kadrosunda 'Daha Yaşamam Lazım' isimli parçada mizah yazarı Vedat Özdemiroğlu konuk vokal olarak dikkat çekiyor.

Şirin Soysal'ın biraz Ute Lemper biraz Marlene Dietrich, biraz kara kabare biraz art-rock, biraz caz biraz haz, biraz hepsi biraz hiçbiri ve nihayetinde mutlu melankoli albümünü keyifle dinleyin!
Eser Listesi
1. Şaman
04:09
2. Bütün Hikayeler
04:05
3. Son Gün
04:20
4. Daha Yaşamam Lazım
02:54
5. Sor Dalgaya
03:15
6. Diriliş
05:28
7. Turuncu Sabah
03:30
8. Mutlu Melankolik
03:48
9. Uzadı Yol
04:14
10. Lale Zamanı
04:07
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a