Tamer Temel, Ercüment Orkut, Cem Aksel, Hezarfen Ensemble: Töz II - Plak
Töz II - Plak Töz II - Plak

Töz II - Plak

3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Plakları özel kutularda gönderiyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.
Ürün Hakkında
Barkod: 8698540823016 , Firma: A.K. Müzik , Yayınlanma Tarihi: 23 Kasım 2023
Format Türü: Plak, Format: 1 LP
Türkiye'nin önde gelen müzisyenlerinden Tamer Temel (tenor ve soprano saksafon), Ercüment Orkut (piyano) ve Cem Aksel'den (davul) oluşan Töz Trio 2018 yılında orijinal müziklerini 'Töz' adlı ilk albümde yayımlamıştı.

Cem Aksel'den (davul) oluşan Töz Trio 2018 yılında orijinal müziklerini 'Töz' adlı ilk albümde yayımlamıştı. İlk albümden sonra kolektif üretimi daha fazla düşünerek yeni bir albüm yapma fikri oluşan ve hatta ses evrenini genişleterek farklı bir müzik üretmeye odaklanan Töz Trio, çağdaş müziğin en üretken topluluklarından olan Hezarfen Ensemble ile bir müzikal birlikteliğe yelken açıyor.

'Töz II' Temel, Orkut, Aksel üçlüsünden zaten alışkın olduğumuz mükemmel dinamik ile birlikte, Hezarfen Ensemble'ın geniş renk yelpazesi ile müziğin iyice genişlediği bir albüm olarak caz ve klasik unsurları zorlama olmayan bir uyumla bir araya getirip merak uyandırıyor.

Tıpkı Töz Trio'nun ilk albümündeki gibi, görsel açıdan da benzersiz bir ifade gücü sunan 'Töz II' albümünün kapak illüstrasyonu yine Sedat Girgin'e ait. Albüm kapağının da bir sanat eseri olmasının, üretimin bütününe bir katman daha eklediğini belirten Töz Trio, hem Hezarfen Ensemble'in hem Sedat Girgin'in hem kendi adlarına var olup hem de birlikte yaşama ve söz söyleme adına bu albümün ayrılmaz parçası olduğunu vurguluyor

Dijital olarak yayınladığında sadece Türkiye'de değil Avrupa'daki müzik dergilerince de yılın iyi albümleri arasında gösterilen 'Töz II' zamandan ve mekandan bağımsız güzelliğiyle şimdi plak formatında yayımlanarak Türkiye ses kayıt tarihinde kendisine benzersiz bir alan açıyor.

Eser Listesi
 
1. Bir
 
2. Oniki
 
3. Üç
 
4. Dört
 
5. Yedi
 
6. Çift
 
7. Altı
 
8. Aerosol
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a