Tamer Temel, Ercüment Orkut, Cem Aksel: Töz - CD
Töz - CD Töz - CD

Töz - CD

3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Yüzde 15 İndirimli Ürünler listesindeki tüm ürünleri görmek için tıklayınız
Video
Ürün Hakkında
Barkod: 8698540818128 , Firma: A.K. Müzik , Yayınlanma Tarihi: 28 Kasım 2018
Format Türü: CD, Format: 1 CD
Töz kelime anlamıyla kullanıldığında asıl olan, öz, arketip gibi anlamlara geliyor. Türkiye caz sahnesinin çok değerli üç müzisyeni Tamer Temel, Ercüment Orkut ve Cem Aksel'in bir araya gelerek kaydettikleri yeni albüme TÖZ adını vermesi ise ilhamını şair Türker Özşekerli'den alıyor.

TÖZ'ün ilk albümü, üçlünün konserlerinde olduğu gibi tek seferde, durmadan ve bütünü oluşturan parçaların birbiriyle bireysel veya kolektif doğaçlamalar halinde bağlanması şeklinde kaydedildi. İki günde üç defa çalınan kayıtlardan biri seyircilerin de stüdyoda olduğu bir ortamda yapıldı. İçinde doğaçlamaların yer aldığı parçalar ve interlüd olarak adlandırılan ara bağlantıların olduğu TÖZ'de piyano, davul ve saksafondaki interlüdler hariç tüm besteler Tamer Temel'e ait. Bunlar Temel'in en eskisi dört en yenisi bir yıl önce, daha çok piyano etrafında düşünerek yazdığı müzik parçaları olarak öne çıkıyor. Albümün genelinde Tamer Temel'in tonal ve atonal algısının planlı bir şekilde değiştiği hissedilebilir.

Tenor ve soprano saksafonda Tamer Temel, piyanoda Ercüment Orkut ve davulda Cem Aksel'in in İTÜ MİAM'da kaydettikleri TÖZ'ün miks ve mastering'ini Brad Mehldau, Compay Segundo, Avishai Cohen gibi isimlerin de birlikte çalıştığı ses mühendisi Jordi Vidal yaptı. İllüstrasyonu Sedat Girgin tarafından yapılan albüm kapak görselinde ise sadece bu coğrafyanın dayatmaya çalıştığı ve çoğunlukla yüzeysel kalabilen müzik yaklaşımlarından öte; dünyanın geldiği hal ve bununla uğraşırken zorlanan insanı temsil ediliyor.
Eser Listesi
 
1. 1DİR1
 
2. INTERLUDE 1
 
3. BAĞDAT
 
4. PİYANO INTERLUDE 1
 
5. 3ÜZ
 
6. DAVUL INTERLUDE
 
7. ORTA DO
 
8. SAKSAFON INTERLUDE
 
9. 102-1
 
10. PİYANO INTERLUDE 2
 
11. 102-2
 
12. INTERLUDE 2
 
13. 2NDİ
 
14. CODA
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a