Yakaza Ensemble: içbükeydış - CD
İndirimli

içbükeydış - CD

Format Türü: CD, Format: 1 CD
26.50 TL
22.53 TL
(KDV Dahil)
Bu ürün stoklarımızdadır. 24 saat içerisinde kargoya verilir.
%15 İndirimli Albümler kampanyasındaki tüm ürünleri görmek için tıklayınız
Ürün Hakkında
Barkod: 8698540812058 , Katalog No: AK1205-2 , Firma: A.K. Müzik , Yayınlanma Tarihi: 2012
Format Türü: CD, Format: 1 CD

Yakaza Ensemble'ın ikinci albümü "İçbükeydış" A.K. Müzik etiketiyle Türkiye'de yayınlandı.

Mart ayında Japonya'da Syunoven adlı sanatçının çalışmalarıyla beraber cd+kitap olarak yayınlanan albüm Türkiye'de A.K. Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşuyor. İki sene aradan sonra yayınlanan bu ikinci albümde yedi parça bulunuyor. Yazar Bedirhan Toprak'ın Gecenin İzi adlı şiirinin kullanıldığı albümün açılış parçası olan İçbükeydış'ın yanı sıra Geri Dönüş parçasında gruba kontratenor Kaan Buldular eşlik ediyor. Bunun dışında Kum, Multan, Şeha, Persona ve İz albümdeki diğer parçalar. Grupta bu albümde Afgan Rebabı, Şakuhaçi, çello, Ney, Elektronikler gibi daha önceki albümde duyduğumuz seslerin yanı sıra gitar vokal ve saksofon gibi enstrümanlar da eşlik ediyor.

Dışta kaldığını düşündüğümüz herşeyin içte olduğuna işaret eden bir kelime oyunu İçbükeydış. Aynı zamanda zıtlıkların birbiriyle varolduğu fikri ise bestelerin yapım aşamasında gruba hareket noktasını oluşturmuş. Albümün soundunun belirlenmesinde tüm çalışmaların gece hazırlanmış olması da önemli bir rol oynuyor.

2010 yılında A.K. Müzik tarafından yayınlanan ilk albümleri A'mak-ı Hayal den sonra özellikle yurtdışında pekçok konser veren Yakaza Ensemble ikinci albümlerinin Türkiye'den önce Japonya'da yayınlanmasıyla da bir ilki gerçekleştiriyor. Aynı zamanda İçbükeydış parçası üzerine üç japon djin hazırladığı remixler EP olarak plak formatında Japonya'da yayınlandı.

Yakaza Ensemble'ın bu yeni albümü, grubun ismini kendi koyduğu Yeni Dünya Müziği adına ikinci bir adımı oluşturuyor.

Eser Listesi
1. İçbükeydış
09:38
2. Kum
04:18
3. Multan
06:33
4. Geri Dönüş
07:47
5. Şeha
07:35
6. Persona
07:09
7. İz
02:07
Katkıda Bulunanlar
Bu Ürünler İlginizi Çekebilir
Sosyal Medyada Opus3a